NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Noc świętojańska i Sobótkowe potańcówki na Kujawach

Jak co roku Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza na widowisko nocy świętojańskiej wystawiane przez Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”, które odbędzie się 23 czerwca we włocławskim Parku im. Henryka Sienkiewicza. W spektaklu wezmą udział wszystkie grupy zespołu, prezentując obrzęd sobótkowy połączony z występem wokalno-tanecznym. Całość wydarzenia zwieńczy tradycyjne puszczenie wianków na rzece.

W tym roku „Noc świętojańska” to także „Sobótkowe potańcówki na Kujawach”, projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs okolicznych kapel ludowych: Kapeli ZPiT „Kujawy”, Kapeli ZPiT „Wrzos” oraz Kapeli z Szaconkiem. Dzięki projektowi, żywą lekcję historii zapewni grupa rekonstrukcyjna, „Osada krajeńska”.

Wydarzenie odbędzie się 23.06.2022 od godziny 16 („Osada krajeńska”, konkurs kapel, warsztaty tworzenia wianków). Widowisko nocy świętojańskiej rozpocznie się o godzinie 20:30.

Projekt „Sobótkowe potańcówki na Kujawach” jest wykonywany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”
Zadanie zrealizowano przy wsparciu Gminy Miasto Włocławek

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”