Opublikowano: czw, Lis 10th, 2011

Noc 3D – święto kina i technologii już 11 listopada!

UWAGA! Niższe ceny na Noc 3D. Ogłaszamy repertuar.

Gotowi na kosmiczne wrażenia? Multikino zaprasza na drugą edycję Nocy 3D. Najlepsze filmy, najwyższa technologia i wszystko w trójwymiarze. W repertuarze kino artystyczne i popularne, filmy krótko- i pełnometrażowe. Zajmij miejsce w fotelu, załóż okulary i bądź w centrum filmowego świata. Multikino, 11 listopada, start: 23:00.

Noc 3D to wyjątkowe święto kina i technologii. Przy tej specjalnej okazji zapraszamy wszystkich zafascynowanych trójwymiarem kinomanów do Multikina. Będzie okazja, by obejrzeć najnowsze hity kinowe w najwyższej dostępnej technologii. Noc 3D to nie tylko gratka dla technofilów. Tak naprawdę to znaczące wydarzenie dla wszystkich, którzy po prostu kochają dobre kino. Dlaczego? Z prostej przyczyny: filmy 3D, co zauważyli już wytrawni krytycy filmowi, to obszar coraz większego zainteresowania twórców kina artystycznego. Coraz częściej dostrzegają oni wielkie możliwości drzemiące w technologii 3D. Ostatni rok udowadnia, że nie tylko kino akcji i horrory posiłkują się najnowszymi zdobyczami techniki trójwymiaru. „Pina” Wima Wendersa, „Jaskinia zaginionych snów” Herzoga czy „Paths of Hate” Damiana Nenowa to dowody na to, że kino rzeczywiście weszło w inny wymiar technologii i jednocześnie inny wymiar myślenia o jej najnowszych zdobyczach.

Obok wymienionych filmów pokażemy oczywiście to, na co wszyscy czekają, a więc horrory, kino grozy i filmy akcji, które w najbardziej spektakularny sposób wykorzystują najnowsze zdobycze techniki. Na deser – blok filmowy z najciekawszymi zwiastunami filmowymi i reklamami.

Noc 3D odbędzie się w 15 kinach sieci Multikino:
Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Koszalin, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Gdynia, Łódź, Rumia, Rzeszów.

Ceny biletów:  16 zł normalny / 13 zł ulgowy. Uwaga! Specjalne ceny dla fanów Multikina na facebooku! Sprawdź w dniach 7-11 listopada na: www.facebook.com/MultikinoPolska

Sponsorzy: Sharp, Renault, Osram
Partner: Platige Image
Patronat Medialny: Filmweb, Students.pl, Mediarun, Techmaniak, MTV

Repertuar:

Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2
reż. David Yates
USA 2011, 130’

Ostatnia część przygód młodego czarodzieja. Harry, wraz z przyjaciółmi, będzie musiał stanąć do rozstrzygającego pojedynku ze straszliwym i rosnącym w siłę Lordem Voldemortem.

Jaskinia zapomnianych snów
reż. Werner Herzog
Francja 2010, 90’

Film opowiada o odkrytej w 1994 roku we Francji jaskini Chauvet-Pont-d’Arc, która kryje wspaniale zachowane malowidła sprzed trzydziestu tysięcy lat. Uważa się, że są to najstarsze skalne rysunki na świecie. Jaskinia nie jest otwarta do publicznego zwiedzania, co więcej – nawet pobyt naukowców jest w niej ściśle kontrolowany. Wszystko z obawy przed tym, że ludzki oddech może zmienić stopień wilgotności w jaskini. Wernerowi Herzogowi pozwolono wejść do środka i nakręcić film, tak by obrazy sprzed tysięcy mogły być podziwiane przez szerszą rzeszę ludzi.

Oszukać przeznaczenie 4
reż. David R. Ellis
USA 2009, 82’

Nick wraz z grupą przyjaciół wyrusza na tor, aby śledzić weekendowe wyścigi samochodowe. Nagle dochodzi do przerażającego wypadku – samochód wyścigowy uderza w widownię z prędkością 180 km/h. Rozmiary masakry przekraczają wszelkie wyobrażenie – ludzkie ciała rozdarte na strzępy, głowy odcinane płonącymi kołami, potężne eksplozje i w końcu katastrofa, kiedy cały stadion wali się na głowy tych, którzy przeżyli. Główny bohater, “Nick”, odkrywa, że była to tylko wizja czegoś, co stanie się za chwilę. W najwyższym pośpiechu ucieka ze stadionu, zabierając ze sobą 12 innych osób. Lecz śmierć powraca, by dokończyć dzieła – ocaleni giną kolejno w najbardziej nieprawdopodobnych wypadkach.

Oszukać przeznaczenie 5
reż. Steven Quale
USA 2011, 95’

Grupa współpracowników z jednej firmy jedzie autobusem na wyjazd integracyjny. Jeden z chłopaków, Sam, ma wizję katastrofy – most, na który za chwilę wjadą, runie do wody, przyczyniając się do śmierci dziesiątek ludzi. Bohaterowie uratują się spod ostrza kosy, ale porządek rzeczy nie jest czymś, z czym można igrać, ot tak, bez konsekwencji. Kostucha i tak upomni się o maruderów.

Paths of Hate

reż. Damian Nenow
Polska 2010, 10’
Dzięki uprzejmości Platige Image

Skłonność do ślepej nienawiści, do popadania w specyficzny amok, destruktywną furię w ostateczności doprowadzają do zagłady. Nie istotna jest skala, ani ideologia, która za nią stoi, nie ważne czy jest dwóch ludzi czy też milion. Ludzkie życie trwa jedynie krótką chwilę, dla kolejnych pokoleń zostają jedynie blizny – krwawe ślady, ścieżki nienawiści…

Piekielna zemsta

reż. Patrick Lussier
USA 2011, 104’

Zbiegły przestępca John Milton opuścił swoją jedynaczkę, gdy była nastolatką. Teraz porusza niebo i ziemię, aby uratować swą maleńką wnuczkę przed żądną krwi sektą, która zamierza poświęcić ją podczas najbliższej pełni księżyca. Milton ma zaledwie trzy dni, żeby ją odnaleźć. Do pomocy w tropieniu zbrodniczego pseudo-mesjasza Jonaha Kinga i jego satanistycznych zwolenników pozyskuje Piper, piękną kelnerkę z supersamochodem i mocnym prawym sierpowym. Czas upływa, a Milton i Piper, zostawiając za sobą ślady rzezi od Kolorado do Luizjany, unikają bezwzględnych zabójców, wściekłych policjantów oraz tajemniczego i śmiertelnie niebezpiecznego indywiduum, nazywającego siebie Księgowym.

Pina
reż. Wim Wenders
Francja, Niemcy, Wielka Brytania, 2011, 103’

Film jest biografią zmarłej choreografki Piny Bausch. To hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka.
Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 23 kin w 17 miastach Polski z łączną liczbą 199 ekranów i 44 442 miejsc. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w światowej klasy projektor cyfrowy “Christie”, fenomenalny system dźwięku Martin Audio i największy w Europie ekran przystosowany do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca). Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory cyfrowe Dolby 3D Digital Cinema. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet.

Multikino Włocławek

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa