NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nieznajomość prawa szkodzi

Wiele razy mówi się o tym, że nieznajomość prawa szkodzi. Doświadczył tego 52-letni mężczyzna, który „odświeżył” trochę swoje prawo jazdy. Teraz może mu za to grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z włocławskiej drogówki zatrzymali wczoraj (17.08) w Nasiegniewie do kontroli przejeżdżający ciągnik. W czasie prowadzonej kontroli mundurowi stwierdzili, że blankiet prawa jazdy, którym okazał się 52-letni traktorzysta jest nieaktualny. Dokument wydany został w latach siedemdziesiątych, a właściciel nie wymienił go w odpowiednim czasie na właściwy. Okazało się również, że mimo, iż dokument jest nieaktualny, to zdjęcie jest jak najbardziej aktualne. Właściciel dokumentu przyznał wówczas, że nie miał pewności, czy on musi wymienić ten dokument i w dalszym ciągu posługiwał się starym dokumentem. Ponadto wyjaśnił także, że oryginalne zdjęcie gdzieś się zawieruszyło i mężczyzna postanowił wkleić w to miejsce aktualne. Nie sądził jednak, jak twierdził, że naruszył w ten sposób prawo.

Niemniej niewiedza nie zwolni go z odpowiedzialności za samodzielne „odświeżenie” dokumentu, a za to grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek