NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nietypowa lekcja „u starszaków”

Pensjonariusze Ośrodka Dziennego Pobytu gościli policjanta. Dyskusja, informacje, prezentacja filmu obrazującego działanie przestępców, wszystko to w ramach działań profilaktycznych. Mamy nadzieję, że to dobra forma zapobiegania niektórym rodzajom przestępstw.

nietypowa-lekcja-u-starszakow-10-12-2013

Policjant włocławskiej komendy gościł u pensjonariuszy Ośrodka Dziennego Pobytu przy ul.Brzeskiej. To niezwykłe spotkanie z ludźmi dojrzałymi, doświadczonymi miało wyjątkowy charakter. Służyło bowiem przekazaniu istotnych informacji o niektórych formach przestępczości. Główny nacisk położony został na oszustwa na tzw.wnuczka, czy też innego członka rodziny. Prezentacja krótkiego filmu ukazującego metodę działania takiego przestępcy z całą pewnością zobrazowała takie sytuacje.

Po prezentacji policjant omówił sposób postępowania, zachowania, które mogą pomóc w uniknięciu takich sytuacji. W trakcie rozmowy nie zapomniano także o oszustwach i kradzieżach dokonywanych przez osoby podające się za hydraulików, pracowników służby zdrowia czy też przedstawicieli innych instytucji.

Spotkanie okazało się na tyle interesujące, że podopieczni ośrodka już oczekują następnych.

KMP Włocławek