NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nieodpowiedzialna matka

Dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety z małym dzieckiem. Policjanci szybko ją znaleźli. Miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczorajszej nocy (23.08.) osoba poinformowała dyżurnego o pijanej kobiecie z dzieckiem znajdującej się na Placu Wolności we Włocławku. Na miejsce udał się policyjny patrol, który zauważył zataczającą się kobietę trzymającą dziecko na rękach oraz towarzyszącego jej mężczyznę.
Po wylegitymowaniu okazało się, że to 38-letnia mieszkanka Włocławka, dziecko natomiast to jej 6-miesięczny synek. Przeprowadzone badanie wykazało u matki prawie 3 promile alkoholu, a u znajomego kobiety ponad 2 promile alkoholu. Chłopczyk trafił pod opiekę pogotowia ratunkowego, które po zbadaniu przewiozło malca do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowaczej we Włocławku. Matka została zatrzymana w areszcie do wytrzeźwienia, a 43-letniego mężczyznę policjanci odwieźli do izby wytrzeźwień.

Jeżeli potwierdzi się, że matka sprawując opiekę w takim stanie naraziła swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia wówczas grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

KMP Włocławek