NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Niebezpieczne zachowania na drodze nietrzeźwych kierujących

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Odpowiedzą również za spowodowane po pijanemu kolizje.

W ostatnich dniach włocławscy policjanci kilkukrotnie interweniowali w sprawie kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących.

W minioną niedzielę (19.08.18) otrzymali zgłoszenie o hondzie jadącej drogą krajową nr 62, której kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zauważyli opisywany pojazd. Auto poruszało się całą szerokością drogi, jadąc od pobocza do pobocza i zmuszało innych jadących do gwałtownego hamowania. Widząc tak niebezpieczne manewry na drodze, funkcjonariusze czym prędzej zatrzymali auto do kontroli.

Za kierownicą siedziała 38-latka, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kobieta jest nietrzeźwa – miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi ustalili ponadto, że chwilę wcześniej, kierowane przez pijaną kobietę auto potrąciło rowerzystkę. Na szczęście jadącej rowerem nic się nie stało. Za to przewinienie 38-latka ukarana została mandatem.

Tego samego dnia doszło również do innego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący saabem stracił na łuku drogi w gm. Lubień Kujawski panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie na pole i uderzył w kamienny nasyp przy słupie elektrycznym. Mężczyzna, 32-latek trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce wczoraj (20.08.18) w gm. Chodecz. Tutaj mundurowi interweniowali w sprawie kolizji, w której uczestniczył motorower. Jak wstępnie ustalili, 27-letni kierujący, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i doszło do jego wywrócenia. Wkrótce wyszło na jaw, co mogło przyczynić się do tego zdarzenia. Sprawdzenie stanu trzeźwości, wykazało w organizmie motorowerzysty 2,5 promila alkoholu.

W powyższych sprawach mundurowi prowadzą obecnie postępowania i wyjaśniają dokładne okoliczności tych zdarzeń. Kierującym grozi nie tylko kara pozbawienia wolności do 2 lat ale również utrata prawa jazdy.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu stanowi nie tylko czyn zabroniony, za który grożą konsekwencje prawne, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczne i stwarza olbrzymie zagrożenie dla życia i zdrowia.

KMP we Włocławku