NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Niby mieli remontować

Karta magnetyczna, służąca do otwierania drzwi, dostając się w ręce trzech pracowników fizycznych nie została przez nich w pożyteczny sposób wykorzystana. Zamiast wykonać deklarowane prace remontowe, ukradli sprzęt, będący wyposażeniem pokoju. Sprawcy zostali zatrzymani przez brzeskich policjantów.

Wczoraj (30.06.) policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do którego doszło w jednym z obiektów wypoczynkowych, mieszczących się na terenie gm. Brześć Kujawski. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej (29.06.). Mundurowi po dokonaniu oględzin miejsca przestępstwa, przesłuchawszy świadków, wstępnie ustalili, że trzej mężczyźni 24, 28 i 50 lat, podejrzani o włamania i kradzieży, są jednocześnie osobami, świadczącymi na tym terenie usługi remontowe. Fakty ustalone przez policjantów są takie, że mężczyźni wykorzystując pretekst rzekomej potrzeby remontowania jednego z pokoi, a tym samym oszukując, wyegzekwowali od personelu kartę magnetyczną, umożliwiającą im wejście do pomieszczenia. Sprawcom zależało na dostaniu się do pokoju, z pewnością nie z powodów remontowych. Ukradli oni telewizor wart ok. 1700 zł.
Włocławianie zostali zatrzymani wczoraj w miejscu pracy. Byli trzeźwi. Policjanci ujawnili skradzione mienie w mieszkaniu u jednego ze sprawców.
24, 28 i 50 latek usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem. Może im za to grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek