NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Narodowe Czytanie w KPCEN we Włocławku

X Edycja Narodowego Czytania

O tolerancji w moralności.

Zapraszamy w sobotę 4 września o godzinie 10.00 do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, gdzie włączymy się do ogólnopolskich obchodów tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie.

Lekturą będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Hasło przewodnie naszego spotkania to „Tolerancja w moralności”. Wspólnie zastanowimy się nad aktualnością utworu oraz tym, ile tolerancji jest w Dulskiej, a ile Dulskiej w nas.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie multimedialna prezentacja twórczości Gabrieli Zapolskiej, interaktywna ekspozycja zbiorów bibliotecznych oraz multimedialny quiz.

Narodowe Czytanie to dla uczestników okazja do otrzymania książki z okolicznościową pieczęcią, a wszyscy, którzy przyjdą do nas z własnymi egzemplarzami dramatu, będą mieli możliwość oznakowania ich okolicznościową pieczęcią Narodowe Czytanie 2021.
Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

KPCEN we Włocławku