NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Narodowe Czytanie 2021 w KPCEN we Włocławku

W sobotę 4 września już po raz dziesiąty w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyło Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji był utwór Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej .

Centrum tego dnia odwiedzili nauczyciele i uczniowie z włocławskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 23 i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, dla których został przygotowany szereg atrakcji. Goście wydarzenia wspólnie czytali dialogi z wybranych scen utworu, zapoznali się z elektroniczną wystawą zbiorów bibliotecznych związanych z tematyką akcji oraz multimedialną prezentacją na temat twórczości Gabrieli Zapolskiej, mieli okazję rozwiązać interaktywny quiz, a także obejrzeć nagrany przez nauczycieli bibliotekarzy fragment inscenizacji utworu.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach pod hasłem „O tolerancji w moralności”. Zastanawialiśmy się nad aktualnością utworu oraz tym, ile tolerancji jest w Dulskiej, a ile Dulskiej w nas.

Wspólna lektura Moralności pani Dulskiej dostarczyła naszym uczestnikom wiele radości. Wszyscy, którzy przynieśli własne egzemplarze książki, mieli możliwość oznakowania ich okolicznościową pieczęcią Narodowe Czytanie 2021.

Akcja organizowana jest od 2012 roku pod patronatem Pary Prezydenckiej. Ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

KPCEN we Włocławku