NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Najpierw pił, później napadł

Do 12 lat pozbawienia wolności grozić może sprawcom rozboju na 53-latku. Jeden ze sprawców najpierw pił z poszkodowanym, później na niego napadł. Zaledwie po dwóch dniach od zdarzenia obaj sprawcy wpadli w ręce mundurowych.

W miniony wtorek (24.03) 53-letni mieszkaniec jednej z podwłocławskich miejscowości wykorzystując fakt, że miał przy sobie większą gotówkę zaprosił swego znajomego do baru. Tam zaczęli spożywać wspólnie alkohol. Po chwili dosiadł się do nich jeszcze jeden znajomy, który po wypiciu sporej części wina opuścił współtowarzyszy.

Kiedy 53-latek ze znajomym opuścili lokal i kierowali się w stronę domu, w okolicach lasu zostali napadnięci przez dwóch mężczyzn. Napastnicy przewrócili ich na ziemię. Jeden ze sprawców uderzył pięściami 53-latka w twarz. Po przeszukaniu kieszeni zabrał mu portfel z zawartością dokumentów oraz pieniędzy.

Kiedy policjanci zostali powiadomieni o całym zajściu rozpoczęli działania poszukujące sprawców. Wczoraj (26.03) mundurowi ustalili i zatrzymali obydwu sprawców. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 36 i 39 lat. Policjanci ustalili, że jeden z napastników najpierw skorzystał z „gościny” towarzyszy, pił z nimi alkohol, a później wykorzystał wiedzę co do posiadania przez poszkodowanego pieniędzy i dokonał z kompanem rozboju.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzut dokonania rozboju. Grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek