NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Najpiękniejsze polskie kolędy – plus kolędy do pobrania

Zapraszamy do wysłuchania świątecznej płyty wydanej przez Urząd Marszałkowski. Na tegoroczny krążek z życzeniami od marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej trafiły najpiękniejsze polskie kolędy.

– Słuchanie i śpiewanie polskich kolęd w wyjątkowy sposób wprowadza do domowego zacisza atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam wszystkich do podtrzymywania tej pięknej tradycji, jaką jest wspólne kolędowanie, aby uczynić te święta najszczęśliwszym okresem w całym roku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na płycie znalazło się łącznie szesnaście utworów nagranych w języku polskim i angielskim. To zarówno tradycyjne, znane wszystkim kolędy, np. ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Bóg się rodzi” czy ,,Szara kolęda” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i ,,Aniołowie biali” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Utwory wykonują Dorota Nowak, Emilia Hamerlik oraz Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Magdaleny Filipskiej. Oprawę muzyczną zapewnili instrumentaliści Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Zapraszamy do odsłuchania utworów:

Gdy śliczna panna
Lulajże Jezuniu
Bóg rodzi się
Szara kolęda
Aniołowie biali
Oj, maluśki, maluśki
Wśród nocnej ciszy
Gdy się Chrystus rodzi
Na okładce świątecznej płyty znalazła się grafika inspirowana przedwojenną kartką świąteczną, w tle zarys kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie.

Urząd marszałkowski wydaje płyty z kolędami od 2009 roku. Zachęcamy do ich wysłuchania.

Urząd Marszałkowskiego