NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami

29-letni sprawca uszkodzenia ciała oraz dwóch rozbojów na kobietach najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. W przeddzień sylwestra mężczyzna dokonał uszkodzenia ciała 24-letniej kobiecie wchodzącej do bloku. Dwa tygodnie wcześniej „damski bokser” dokonał dwóch rozbojów na kobietach przy ul.Ostrowskiej.

Wczoraj (9.01) do sądu rejonowego doprowadzony został 29-letni mężczyzna, który dokonał przestępstw, gdzie osobami pokrzywdzonymi były kobiety.

Przypomnijmy, „damski bokser” został zatrzymany tuż po tym, jak w przeddzień sylwestrowej nocy zaatakował kobietę przy ul.14 Pułku Piechoty wchodzącą do klatki schodowej. Sprawca dokonał uszkodzenia ciała 24-latki, kobieta doznała złamania nosa.

W trakcie czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że jest on również sprawcą dwóch rozbojów, do których doszło dwa tygodnie wcześniej przy ul.Ostrowskiej. I w tych przypadkach sprawca zaatakował kobiety w okolicy przystanku autobusowego. 29-latek uderzył poszkodowane, a następnie skradł torebki, tel.komórkowy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi i policjantom prowadzącym sprawę wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy we Włocławku przychylił się do wniosku i zastosował trzy miesięczny areszt. Za rozboje kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek