NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Nabory do MKS „Olimpijczyk” Włocławek

judo-olimpijczyk-wloclawek

MKS „Olimpijczyk” Włocławek rozpoczyna nabór dzieci na zajęcia judo w wieku od 6 do 8 lat. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 11 przy ul. Papieżka w poniedziałki i środy w godz. 16:00 – 17:00.

Na zajęcia należy zabrać :
– judogi (strój do judo) lub spodenki i koszulkę
– klapki

W tym roku zostanie przyjętych tylko 14–16 dzieci. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłaszających się dzieci. Pozostałe, które nie zmieszczą się w tej grupie będą musiały poczekać w kolejce, aż zwolni się miejsce.
Pierwsze zapisy i zajęcia odbędą się już w poniedziałek (2 września br.)

– Decyzja o przyjęciu tak małej liczby dzieci wynika z podstawowej przyczyny jaką jest brak miejsca do treningu. Od kwietnia borykamy się z tym problemem. Po kwietniowych Mistrzostwach Polski Młodzików, w których nasi zawodnicy zdobyli 6 medali (5 złotych, 1 brązowy – relacja z zawodów na str. https://www.youtube.com/watch?v=voq01-bT4Nk ) musieliśmy opuścić salę, w której od wielu lat szkoliliśmy włocławską młodzież. Efekt jest taki, że nasi mistrzowie nie mają gdzie trenować. Sala do judo ma bowiem swoją specyfikę. Powinna spełniać choćby podstawowy element jakim jest podłoże, czyli amortyzacja oraz możliwość rozłożenia mat na stałe. Dla laika może to być niezrozumiałe, ale dla judoki TATAMI, to tak jak dla pływaka woda w basenie. Na dzień dzisiejszy takiej sali nie mamy. Wskazaliśmy jedno z miejsc, które można zagospodarować na nasze potrzeby statutowe, ale rozmowy wciąż trwają. Póki co dalej trenujemy, choć nie wpływa to zachęcająco na zawodników i trenerów. Mimo tych trudności na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się na początku lipca nasi zawodnicy zdobyli kolejne medale mistrzowskie (1zł, 1sr, 2br). Zawodnicy sięgnęli również po medale w Pucharze Europy Młodzików w węgierskim Gyor, w Pucharach Polski i turniejach międzynarodowych. To dorobek medalowy w tym roku, a jeszcze przed nami Mistrzostwa Polski Seniorów, na których medalu będzie bronił Łukasz Smorzewski.

Można by tu zadać pytanie, czy zawodnicy zasługują na takie warunki we Włocławku, lub odwrotnie, czy Włocławek zasługuje na takich zawodników ? – powiedziała Aneta Szczepańska

Informacji tel. dotyczące naborów udziela Aneta Szczepańska (609 491 757)