Opublikowano: pon, Wrz 30th, 2019

“Muzyczna lekcja historii” – rockowo-poetycka trasa koncertowa zespołu Fabryka

Narodowe Centrum Kultury i grupa Fabryka przy współudziale Stowarzyszenia Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Stowarzyszenia – Ziemia Izbicka oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej zapraszają do udziału w rockowej “Muzycznej lekcji historii”. Jest to projekt, którego celem jest aktywizacja kulturalna społeczności lokalnych, propagowanie historii i poezji poprzez dostęp do dziedzictwa narodowego w nietypowej formie.

Ten jeden z 9 niekomercyjnych koncertów zespołu „Fabryka” odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 października br. o godz. 13:00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej.

Podczas koncertów zespół Fabryka wykona w pop-rockowych aranżacjach utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znajdą się wybrane utwory z wydanej w 2016 roku wraz z NCK płyty “Sierpień”, m.in. poezje Baczyńskiego. Program uzupełnią znane polskie przeboje z lat 60-90 (“Biały Krzyż”, “Wolność”, “Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, “Nie pytaj o Polskę”) oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w “fabrycznych” opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie promujące nowoczesne wartości patriotyczne.

Dzięki tym wydarzeniom słuchacze mogą bliżej poznać rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, a także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś osoby starszego pokolenia – dorośli odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych. Koncerty uzupełnią wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów wizualizacje multimedialne.

Wstęp na koncerty jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wejściówki wydawane przez organizatorów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2019.

Zespół Fabryka powstał w 2004 roku z inicjatywy wokalisty Sylwestra “SLY” Domańskiego. Łączy klasyczny rock z brzmieniem elektronicznym i poezją. Kierując się do wielopokoleniowej publiczności, muzycy wykorzystują w swojej twórczości wiersze takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański i inni.

Fabryka ma na swoim koncie 3 wydawnictwa. We współpracy z IPN Szczecin, zespół przygotowuje nową EP-kę z poezjami nawiązującymi do wydarzeń w kopalni “Wujek”. Płyta ukaże się pod koniec roku.

MGOK Izbica Kujawska

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa