NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na „Muzyczne spotkania z ANWILEM”

Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM”. W miesiącach letnich odbyły się już trzy koncerty – kameralny, jazzowy oraz skrzypcowy, które cieszyły się bardzo dużą popularnością odbiorców. W programie jesiennym zaplanowano: 11.09 Koncert fortepianowy , 16.10 Koncert poetycki , 13.11 Koncert patriotyczny , wszystkie koncerty odbywają się w auli Muzeum Diecezjalnego, w soboty, o godzinie 19.00.

Sponsorem głównym całego cyklu jest firma ANWIL S.A z Włocławka, producent nawozów sztucznych, która jako mecenas kultury wpiera różnego rodzaju wydarzenia o podobnym charakterze.

Dzięki wsparciu zadania przez Anwil po raz pierwszy mogliśmy zorganizować cykl koncertów, z góry ustalając ich harmonogram oraz program, co zostało bardzo dobrze przyjęte wśród mieszkańców naszego regionu. Dotychczasowe koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, darmowe bilety jakie rozdawaliśmy, rozchodziły się w błyskawicznym tempie – informuje ks. Zbigniew Łukasik, dyrektor placówki.

Zainteresowani mogą odbierać darmowe bilety wstępu w tygodniu poprzedzającym każde wydarzenie od wtorku oraz rezerwować dzień wcześniej pod podanym w mediach społecznościowych adresem. Ze względów bezpieczeństwa i zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii wprowadzony jest limit miejsc oraz uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad sanitarnych.

Aby umożliwić odbiór biletów osobom pracującym, które nie mogły dotychczas odebrać biletu w godzinach dopołudniowych, postanowiliśmy wprowadzić dodatkową możliwość rezerwacji biletów pod uruchamianym dzień wcześniej (w poniedziałek) adresem mailowym, w ten sposób będzie możliwe zarezerwowanie połowy biletów, które należy odebrać w godzinach otwarcia muzeum przed poszczególnymi wydarzeniami – podaje ks. Łukasik.

Cykl „Muzyczne spotkania z ANWILEM” to łącznie sześć wydarzeń muzycznych o zróżnicowanej tematyce (koncert kameralny, jazzowy, skrzypcowy, fortepianowy, poetycki i patriotyczny), dzięki Sponsorowi Głównemu firmie Anwil S.A. wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Muzeum Diecezjalne Włocławek