NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Młodzi chcą rzeźbić jak Zagajewski

Dobiega końca nabór prac do czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Organizatorzy – Centrum Kultury Browar B. oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej cieszą się, że zainteresowanie konkursem wśród młodzieży jest ogromne. Dzięki temu popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego.

Główna część konkursu, czyli tworzenie prac na miejscu, odbywa się w Centrum Kultury Browar B. Zazwyczaj 4 kwietnia, w rocznicę śmierci Stanisława Zagajewskiego, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, organizowany jest wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczaniem nagród.

W terminie do 4 lutego 2022 roku do Centrum Kultury Browar B. należy przesłać prace (glina raz wypalona tzw. biskwit, nieszkliwiona, niepatynowana). W tym samym terminie możliwe jest zgłaszanie uczestników i opłacenie akredytacji do kategorii „prace tworzone na miejscu”. Na 11 lutego 2022 r. zaplanowane jest tworzenie prac w Centrum Kultury Browar B.

Przypomnijmy: Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego dla Dzieci i Młodzieży został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty, tj. w 2009 roku.

UM Włocławek