NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mistrzostwo dla Chemika.

Rozegrano dwa zaległe spotkania, które zadecydowały o kolorach medali Mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej,  zorganizowanych przez  NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

ninisiatkowka-chemik

W pierwszym meczu ZST przegrał z Ekonomikiem 0:3 ( -24,-14,-19). Tylko w inauguracyjnej odsłonie gospodarze toczyli z pedagogami z ul. Bukowej wyrównaną walkę, która zakończyła się sukcesem gości na przewagę. Na początku kolejnych setów ekonomiści uzyskali wyraźną przewagę, nie doprowadzając już do nerwowych końcówek.

Decydujący mecz o kolorach medali odbył się w Chemiku, w którym spotkały się prowadzące z tą samą ilością punktów ekipy: gospodarzy i SP 23. Przed spotkaniem było już wiadomo, że każde zwycięstwo gwarantowało mistrzostwo, a porażka którejkolwiek drużyny 0:3 lub1:3, powodowała zajęcie przez ten zespół trzeciego miejsca. Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn, ponieważ żadnej z nich dotychczas nie udało się wygrać w dwóch poprzednich edycjach rozgrywek.

Oba zespoły przystąpiły do spotkania zmobilizowane, nie kalkulowały, grały o zwycięstwo za trzy punkty. Już początek pierwszej partii zapowiadał wielkie emocje. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Walka toczyła się na całym parkiecie. Były mocne zagrywki, atomowe zbicia, wspaniałe bloki, niesamowite obrony i fantastyczne parady. O zwycięstwie w inauguracyjnym secie zadecydowała końcówka, w której lepsi okazali się pedagodzy z podstawówki. Goście poszli za ciosem i do połowy drugiej odsłony minimalnie prowadzili. Później gospodarze wyrównali, a następnie uzyskali przewagę, którą już nie oddali do końca tego seta. Trzecia partia rozstrzygnęła się w końcówce, która okazała się szczęśliwa dla Chemika. W tym momencie gospodarze wiedzieli, że mają już zapewniony tytuł wicemistrzowski. Jednak na tym nie chcieli poprzestawać. Czwarta odsłona to również niesamowita walka punkt za punkt. Gdy w jej końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie 23:20,  wydawało się że goście już się nie podniosą. A jednak wystarczyło zdobycie punktu przez pedagogów z podstawówki i przejście. Potem nastąpiły trzy mocne zagrywki, które sprawiły problemy w przyjęciu piłki gospodarzom, co skrzętnie wykorzystali goście, którzy za chwilę mieli piłkę setową przy stanie 24:23. Po chwili zwycięsko z niej wyszli chemicy, którzy zdobywając dwa kolejne punkty zakończyli mecz wygrywając ostatecznie 3:1 (-23,19,22,24).

Po spotkaniu trwała niesamowita radość pedagogów z Chemika, którzy po raz pierwszy w historii rozgrywek zdobyli tytuł mistrzowski. Ten wynik oznaczał, że dwukrotni mistrzowie dwóch poprzednich edycji rozgrywek, ekonomiści musieli zadowolić się srebrnymi medalami, a brąz przypadł pedagogom ze SP 23.

Po meczu odbyła się dekoracja. W imieniu przewodniczącegoNSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej Wojciecha Jaranowskiego, wiceprzewodnicząca związku, Jolanta Frontczak, wręczyła trzem najlepszym drużynom  puchary i medale.

Drużyny wystąpiły w składach:

  • ZSEk. – Woźniak Bartosz, Hałasiński Robert, Bychowski Piotr, Lubomski Jarosław.
  • ZST – Kubiak Marcin, Cześnin Radosław, Przybylski Ryszard, Kurek Mariusz.
  • SP 23 – Ozimiński Rafał, Stefański Maciej, Bajraszewska Małgorzata, Adamski Zbigniew.
  • ZSCh. I – Zdrojewski Andrzej, Antoszewska Anna, Szymański Krzysztof, Wiśniewski Patryk.

Tabela

  1. ZSCh 1              10                25              27:11
  2. ZSEk.                10                23              25:10
  3. SP 23                 10                22              25:13
  4. ZST                   10                  9              13:24
  5. ZSP Nasieg.      10                  6              12:26
  6. ZSCh 2              10                  2                7:30

Piotr Bychowski