NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2019

„Włocławski Klub Szachowy-1938” tradycyjnie zorganizował wraz z Centrum Kultury Browar „B” i Urzędem Miasta Włocławek – Mistrzostwa Miasta w szachach klasycznych. Od piątku 20 września 2019 r. do niedzieli 29 września br. ,w Centrum Kultury Browar „B” STARA REMIZA, przy ul Żabiej 8 toczyły się boje szachowe, a każdy uczestnik miał na rozegranie partii 1 godz. oraz premię 30 sek. za ruch. Turniej przeprowadzono na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym.

Jest to najbardziej prestiżowy turniej szachowy dla mieszkańców Włocławka i z terenu byłego województwa włocławskiego. Tytułu miał bronić Patryk Papis z Lipna, ale ostatecznie nie wystartował z powodu obowiązków na studiach. Największą liczbę tytułów Mistrza Włocławka w szachach posiadają Krzysztof Kuliński i nieżyjący już Zygmunt Gaworski.

W wyniku 5 dniowych zmagań tytuł Mistrza Włocławka przypadł prezesowi „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938” Pawłowi Grochowalskiemu, który uzyskał 8 pkt. z 9 partii. Dalsze miejsca na podium zdobyli Krzysztof Kuliński i dr Konrad Cichocki mający po 7,5 pkt.

Janusz Augustowski
„WKSz.-1938”