Mistrzostwa Włocławka w koszykówce dziewcząt

W czwartek 27 lutego zakończyły się rozgrywki dziewcząt ze szkół gimnazjalnych w koszykówce o mistrzostwo Włocławka Szkolnego Związku Sportowego.

W ramach zawodów rozegrano 15 spotkań. Do rywalizacji przystąpiło 6 gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich. Tytuł mistrzyń Włocławka wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum nr 4, które wygrały zdecydowanie wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęły uczennice G 3, a trzecie G 7. Poza podium znalazły się drużyny z ZS Katolickich, na piątym miejscu uplasowały się dziewczęta z G 2, a szóste zajęły uczennice z G 1. Koordynatorem miejskich rozgrywek był Wojtek Boblewski, nauczyciel w Gimnazjum nr 2, który mimo młodego wieku wykazał się prawdziwym profesjonalizmem w organizacji zawodów. Finałowe mecze rozegrano w Hali Mistrzów. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Działalność Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego jest wspierana dotacjami Urzędu Miasta we Włocławku.