Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi

Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi w kategoriach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018 dobiegły końca!

W dniach od 22 do 24 czerwca 2018 na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego koło Włocławka, rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Latających na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018. W zawodach wzięło udział 45 najlepszych pilotów modeli latających na uwięzi z całej Polski.

Po dwóch dniach zmagań o tytuł Mistrza Polski w uwięziowym modelarstwie lotniczym, poznaliśmy zwycięzców. W konkurencji F2A (modele prędkościowe), zwyciężył Artur MIŚ z Klubu Modelarskiego im. Eugenijusza Kujana w Wierzawicach. Tuż za nim na podium stanął Robert HOLECZEK z Aeroklubu Włocławskiego, a na miejscu trzecim znalazł się Tomasz SOBALA, również reprezentujący Klub Modelarski im. Eugenijusza Kujana w Wierzawicach.

Zwycięzcą w kategorii F2A Rodeo (modele prędkościowe) został Artur TOMCZYK z Aeroklubu Śląskiego. Drugie miejsce zajął Szymon BECZAŁA – również reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na trzecim miejscu podium stanął natomiast Dariusz KURAS z Klubu Modelarskiego
im. E. Kujana w Wierzawicach.

W kategorii F2A/M (modele prędkościowe, juniorzy młodsi) najlepszym okazał się być Tomasz SOKOŁOWSKI z Aeroklubu Śląskiego. Drugie miejsce zajął Robert GRYCMAN, także reprezentujący Aeroklub Śląski. Trzecie miejsce zajął Kacper WALANIA z Klubu Modelarskiego im. Eugeniusza Kujana w Wierzawicach.

Najlepszym wśród zawodników startujących w konkurencji F2B (modele akrobacyjne), okazał się być Krystian BORZĘCKI, reprezentant Aeroklubu Śląskiego. Na drugim miejscu uplasował się Sylwester KUBIK z Aeroklubu Włocławskiego. Natomiast na trzecim miejscu podium „wylądował” Jarosław MIĘSIAK z Aeroklubu „Orląt” w Dęblinie.

Podobnie, jak w przypadku modeli prędkościowych, tak i w kategorii modeli akrobacyjnych, rozegrano konkurencję F2B/M (juniorzy młodsi). Na pierwszym miejscu podium stanął Mariusz RAKOWSKI z Aeroklubu Łódzkiego. Drugie miejsce wywalczył Szymon ADAMIEC
z UKS „Jedynka” Hrubieszów. Trzeci był Filip TABIN z Klubu Modelarskiego w Wierzawicach.

Konkurencja F2C (wyścig zespołowy), okazała się być wyjątkowo udana dla modelarzy Aeroklubu Włocławskiego. Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie – Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski, modelarze Aeroklubu Włocławskiego. Drugie miejsce zajęli – Igor ZIELIŃSKI i Paweł ROZBIEWSKI z Aeroklubu Włocławskiego. Miejsce trzecie zajęli Wacław Golisz i Wojciech Lesiuk, duet także reprezentujący Aeroklub Włocławski.

Należy również wspomnieć, że w ramach imprezy, rozegrano również zawody do Pucharu Polski w kategorii F2B. Zwyciężył Krystian BORZĘCKI z Aeroklubu Śląskiego. Drugie miejsce zdobył Jarosław MIĘSIAK z Aeroklubu Orląt w Dęblinie. Trzeci był Sylwester KUBIK z Aeroklubu Włocławskiego.

W niedzielę, 24 czerwca o godzinie 16.00 na terenie lotniska Kruszyn, odbyło się uroczyste zakończenie zawodów, podczas którego nowych Mistrzów i Wicemistrzów Polski w modelarstwie uwięziowym uhonorowano pucharami, medalami oraz dyplomami Aeroklubu Polskiego.

Były to już kolejne tej rangi zawody modeli na uwięzi zorganizowane przez Aeroklub Włocławski. Ostatnie odbyły się w roku 2017. Tegoroczne zawody przebiegły w sportowej, zaciętej, ale też w pełni koleżeńskiej atmosferze.

Jednocześnie Aeroklub Włocławski pragnie zaprosić mieszkańców Włocławka i okolic oraz zainteresowanych z całego kraju na Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018, które odbędą się już w następny weekend – w dniach od 29.06 do 01.07.2018. Zawody te będą stanowiły ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018, które z kolei odbędą się już za miesiąc – w dniach 29.07 – 04.08.2018. Więcej informacji na temat powyższych zawodów, znajdą Państwo na oficjalnej stronie Aeroklubu Włocławskiego