NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Mikrofon dla najmłodszych” – Izbica Kujawska 2014

W dniach 12-14 grudnia 2014 r., w Izbicy Kujawskiej, odbędzie się po raz 30 finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”.

W najbliższy piątek (12 grudnia), do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Izbicy Kujawskiej przybędą uczestnicy finału jubileuszowej edycji Festiwalu.

Izbicki festiwal jest obecnie jednym z niewielu lub nawet jedynym tego typu w kraju, gdyż młodym wokalistom, podczas trzydniowej imprezy, towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Kierowniczy jej znany muzyk – kompozytor i aranżer Artur Grudziński. Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia przesłuchań konkursowych i koncertów zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu.

Warto przypomnieć, że do udziału w tegorocznym festiwalu zgłoszono blisko 260 młodych wokalistów, z czego na podstawie nadesłanych „demo” komisja eliminacyjna zakwalifikowała do udziału w finale imprezy 34 wykonawców. Reprezentują oni m.in. Warszawę, Gdynię, Łódź, a nawet Suwałki. Wśród finalistów znalazła się także kilkunastoosobowa grupa z Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

Uczestnicy (dzieci i młodzież w wieku do 16 lat) rywalizować będą w trzech grupach wiekowych. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia (statuetki „Wiktoria” i nagrody rzeczowe). Ponadto przygotowano Grand Prix dla indywidualności festiwalu. Młodych wokalistów, podczas sobotnich (13 grudnia) przesłuchań konkursowych oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem muzyka i teatrologa Roberta Zapory.

Koncert Galowy, w którym wezmą udział wszyscy finaliści, odbędzie się w niedzielę 14 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej. Poprowadzi go jedna z laureatów 25 edycji imprezy – włocławianka Katarzyna Szczepańska.

Organizacji tegorocznej edycji festiwalu, w partnerstwie Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Izbicy Kujawskiej, podjęło się Stowarzyszenie Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Do współpracy, tradycyjnie przystąpił Koniński Dom Kultury.
Impreza dofinansowana jest ze środków samorządów: gminy i miasta Izbica Kujawska, województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego.
Patronat honorowy nad festiwalem sprawują Stowarzyszenia: Ziemia Izbicka oraz LGD Dorzecza Zgłowiączki.

Zapraszamy serdecznie.
WSTĘP WOLNY.

ogolnopolski-festiwal-piosenki-dzieciecej-2014-plakat

MGOK Izbica