NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Mikrofon dla najmłodszych” – 2016

W dniach 9-11 grudnia 2016 r., w Izbicy Kujawskiej, odbędzie się finał Ogólnopolskiego XXXII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”.

Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Izbicy Kujawskiej, podjęło się Stowarzyszenie Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.
Do współpracy, tradycyjnie przystąpił Koniński Dom Kultury.
Impreza dofinansowana jest ze środków samorządów: gminy i miasta Izbica Kujawska, województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego.
Patronat honorowy nad festiwalem sprawują Stowarzyszenia: Ziemia Izbicka oraz LGD Dorzecza Zgłowiączki.

Izbicki festiwal jest obecnie jednym z niewielu tego typu w kraju, gdyż młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Kierowniczy jej znany muzyk – kompozytor i aranżer Artur Grudziński (instrumenty klawiszowe). Zagrają z nim: Eugeniusz Posadzy (gitara basowa, saksofon), Maciej Olesiński (gitara) oraz Mateusz Krawczyk (perkusja). Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia przesłuchań konkursowych i koncertów zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu. W br. będzie to wielokrotna laureatka naszego festiwalu – Aleksandra Małecka.

Przyjęta przez organizatorów forma, czyni tę imprezę jedną z najpopularniejszych festiwali dziecięcych i młodzieżowych w kraju, co odzwierciedla się w ilości napływających zgłoszeń.
W bieżącym roku, do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło 255 zgłoszeń z całego kraju, z czego na podstawie nadesłanych „demo” komisja eliminacyjna zakwalifikowała do udziału w finale imprezy 34 solistów. Są wśród nich reprezentanci m.in. Warszawy, Bydgoszczy, Gdyni, Włocławka, Chojnic, Katowic oraz Suwałk.

Uczestnicy (dzieci i młodzież w wieku do 16 lat) rywalizują w trzech grupach wiekowych. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia (statuetki „Wiktoria” i nagrody rzeczowe), a ponadto Grand Prix dla indywidualności festiwalu. Młodych wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Robert Zapora, Jacek Małecki oraz Krzysztof Grubiński.
Koncert Galowy, w którym wezmą udział wszyscy finaliści odbędzie się w niedzielę 13 grudnia 2015 r. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej.

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

M-GOK w Izbicy Kujawskiej

izbica-2016-plakat