NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Memoriał Krzysztofa Kulińskiego w szachach 2022

W dniu 19 listopada 2022 roku, odbył się w CKB”B” Stara Remiza we Włocławku przy ul. Żabiej 8 –Memoriał Krzysztofa Kulińskiego – ośmiokrotnego Mistrza Włocławka w szachach. Organizatorami byli Włocławski Klub Szachowy 1938 i Centrum Kultury Browar „B”.

W turnieju uczestniczyło 35 zawodniczek i zawodników z Grudziądza, Kutna, Płocka, Gostynina, Torunia, Gostynina, Lipna, Kwidzyna, Pruszcza Gdańskiego, Sierpca i Włocławka. Tempo gry wynosiło 12 minut + 5 sekund na ruch dla zawodnika na partię.

Na rozpoczęciu Memoriału siostrę Krzysztofa Kulińskiego – Irenę Narewską oraz zawodniczki i zawodników powitał prezes ‘Włocławskiego Klubu Szachowego-1938” – Paweł Grochowalski. W dalszej kolejności sekretarz Klubu Janusz Augustowski, kolega z ławki szkolnej Krzysztofa Kulińskiego, przedstawił jego krótki życiorys z podaniem największych sukcesów szachowych.

W Turnieju zwyciężył mistrz międzynarodowy Radosław Gajek z Grudziądza z kompletem 9 punktów z 9 partii przed kandydatem na mistrza Kamilem Borkowskim z Hetmana Płock 6,5 pkt. , Michałem Kowalczykiem z Gostynina 6,5 pkt. , Dominikiem Wypychem z Hetmana Płock 6 pkt. Piąty był najlepszy z włocławian Paweł Grochowalski-posiadacz normy na mistrza 6 pkt.

Janusz Augustowski