Opublikowano: czw, Mar 27th, 2014

Medalowe pozycje judoków Olimpijczyka

Wiele sukcesów zanotowali judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas zawodów rozgrywanych w kraju i zagranicą.

judo-olimpijczyk

W XV Otwartych Mistrzostwach Grudziądza w Judo o ,,Puchar Prezydenta Miasta Grudziądz”  na najwyższym stopniu podium stanęli : Wiktor Lewandowski, Jakub Serewis, Maciej Koczór i Dorian Tomczak. Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Golasiński a na 5 miejscu zawody zakończył Dominik Kozłowski.

Podczas Mistrzostw Błonia w Judo pod patronatem Burmistrza Błonia najlepiej zaprezentowali się : Maciej Koczór i Wiktor Lewandowski zdobywając złote medale. Ze srebrnym medalem do Włocławka powrócił Ksaerwy Achrem a z brązowymi krążkami : Michał Golasiński, Marcel Żebrowski i Oskar Lemański.

Po pierwszy w tym roku, brązowy medal w Pucharze Polski Juniorek Młodszych w Suchym Lesie sięgnęła Angelika Szymańska w wadze do 57 kg.  (4 wygrane walki ), natomiast Wiktoria Tomczak w wadze do 52 kg. po stoczeniu 5 walk (3 zwycięstwa, 2 porażki) uplasowała się na 7 pozycji.

Pierwsze zwycięskie walki dziewczęta zanotowały również w Pucharze Europy Juniorek Młodszych w Zagrzebiu (Chorwacja) oraz w Międzynarodowym Turnieju Judo – Internationalen Thüringen Poka – Bad Blankenburg (Niemcy), gdzie jako najmłodszy rocznik juniorki młodszej po raz pierwszy mogły wystąpić w tak dużej imprezie. W Chorwacji udział wzięło 792 zawodników (-czek)  z 34 państw, w tym 34 zawodników  z Polski. W Niemczech na matach stanęły 404 zawodniczki.

– Dwie kadrowiczki Polski : Wiktoria Tomczak (nr 1 – w. 48 kg) i Angelika Szymańska (nr 1 – w. 52 kg) niedawno zmieniły kategorię wagową. To młodziutkie dziewczęta, więc to nie ostatnia ich zmiana. Zawsze przekłada się to na końcowy wynik sportowy. Uważam, że dziewczyny rozwijają się prawidłowo. W drugiej połowie roku będą zdecydowanie mocniejsze. Angelika Szymańska w międzynarodowej rywalizacji pokazała, że liczy się w ścisłej grupie nawiązując równą walkę z zawodniczkami, które sięgały już po medale w Mistrzostwach Europy, czy w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy – skomentowała starty zawodniczek trenerka Aneta Szczepańska.

– Przed zawodnikami naszego klubu kolejne starty w zawodach. Najmłodsi walczyć będą  min. w Łodzi, Toruniu i Tuliszkowie,  natomiast starsi w kwietniowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Pucharze Polski Juniorów Młodszych – dodaje trener Roman Stawisiński.

MartinezFilm

Informacje

IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych

19 września 2019, Możliwość komentowania IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych została wyłączona

Rysowanie po ścianie tunelu

19 września 2019, Możliwość komentowania Rysowanie po ścianie tunelu została wyłączona

Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019

18 września 2019, Możliwość komentowania Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019 została wyłączona

Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019

17 września 2019, Możliwość komentowania Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019 została wyłączona

III Włocławski Festiwal Modelarski

16 września 2019, Możliwość komentowania III Włocławski Festiwal Modelarski została wyłączona

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Archiwa