Mecz otwarcia – Stadion OSiR

Mecz Polska – Bośnia i Hercegowina kobiet w piłce nożnej był nie wątpliwie dużym wydarzeniem jakich mało w naszym mieście. Był też próbą generalną i sprawdzianem właściwie nowego stadionu.

Na stadion OSiRu przyszło sporo kibiców. Mimo że był to ostatni mecz eliminacyjny a Polska drużyna pozostała już bez szans na grę w MŚ Kanada 2015 to jednak emocji było nie mniej niż gdyby chodziło o awans a panie nie odpuszczały. Przykładów można by dać wiele, chociażby 7 minuta gry gdzie po przerzuceniu piłki z prawego narożnika boiska przez Aleksandrę Sikore w pole karne gości do Ewy Pajor, doszło do ostrej walki i próby oddania celnego strzału na bramkę. Po wybiciu piłki z rzutu wolnego przez zawodniczkę Bośni i Hercegowiny Amele Kršo w 12 minucie doszło do zamieszania w naszym polu karnym gdzie po strzale Aidy Hadžić dzielnie interweniowała w bramce Daria Antończyk. Po momentami porywającej grze, pod koniec 17 minuty meczu w wyniku zagrania ręką przez Amele Kršo w polu karnym gości został odgwizdany rzut karny dla naszych pań. W tym momencie doping na stadionie, Polska, Polska… zagłusza wręcz spikera. To pierwsza bramka tego meczu oraz pierwsza na przebudowanym już stadionie a zdobyła go Natalia Pakulska strzelając w prawy dolny róg (19′). Kolejne bramki zdobywają: Ewa Pajor (28′), Ewelina Kamczyk (32′) oraz dla gości Eldina Ahmić (41′). Przed końcem pierwszej połowy spiker poinformował że na stadionie znajduje się 3000 widzów. Podczas meczu który przedłużono o 3 minuty pokazano kilka żółtych kartek.

Na pewno warto było przyjść i  kibicować polskiej reprezentacji kobiet a zwycięstwo 3:1 może być piękną zapowiedzią i nadzieją na przyszłość dla naszego przebudowanego/nowego stadionu.