NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Masz w obronie Św. Jana Pawła II

Felieton

W dniu 2 kwietnia, w 18 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II odbył się marsz ulicami Włocławka.
Podobne marsze przeszły ulicami największych miast w Polsce.

Marsz był okazją do wyrażenia swojego protestu przeciwko szkalowaniu Jego imienia przez polskie i polskojęzyczne media. Nagonka rozpętana przeciwko Naszemu Papieżowi jest kontynuacją działań przeciwko Polsce, przeciwko jedności obywateli i ich symbolom, którą od lat prowadzą zawzięcie m.in lewicowo-liberalne media.

Wszyscy widzimy rosnącą agresję a wręcz przemoc wobec kościoła, ludzi wierzących i myślących inaczej niż by przeciwnicy polityczni i naszej wiary, chcieli.
Nie dziwi mnie więc piękna inicjatywa publicznego odmawiania różańca o odnowę moralną Narodu Polskiego.

W takiej chwili przychodzą mi na myśl pamiętne słowa wypowiedziane niegdyś przez Jana Pawła II na placu Zwycięstwa w Warszawie:

…I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej ziemi!

Marsz pokazał jak bardzo jesteśmy zjednoczeni, że nie jesteśmy sami i jak bardzo mamy w sercach nasze wartości i symbole. Byliśmy tam bez względu na pogodę bo czujemy się Polakami, jesteśmy z tego dumni i to nie my przywłaszczamy sobie te symbole ale to inny wywłaszczyli się z wiary a często też z Polskości.

Tomasz Popowski