NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Lider Kar-Pol Cup 2015

IX międzynarodowy piłkarski festiwal piłki nożnej we Włocławku

Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek ma przyjemność już dziś zaprosić na IX edycję Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Lider Kar-Pol Cup 2015, który odbędzie się w dniach od 12 – 15.03. na boiskach OSiR we Włocławku. W ośmiu, dotychczasowych edycjach uczestniczyli najlepsi zawodnicy z rocznika 1997; jednorazowo brało w nim udział około 600 zawodników z 24 klubów piłkarskich z kraju i zagranicy, przez co stał się on jednym z najbardziej prestiżowych turniejów młodzieżowej piłki nożnej w Polsce. Popularność tego turnieju spowodowała, że chęć uczestnictwa w nim zgłaszało więcej zespołów aniżeli można było przyjąć i przykro, że trzeba było niektórym zespołom odmawiać. Na piłkarski festiwal do Włocławka zjeżdżają się skauci łowcy talentów z Anglii, Włoch i trenerzy Kadry Polski aby obserwować zmagania najlepszych młodzieżowców w tej kategorii wiekowej. Wielu uczestników naszego turnieju z dużym powodzeniem gra w drużynach seniorskich np. Adam Ryczkowski Legia Warszawa, Michał Walski Pogoń Szczecin lub rozwija karierę piłkarską za granicą Michał Borecki Włochy Oktawian Skrzecz Niemcy.

Podczas poprzednich turniejów LIDER Kar-Pol Cup gościliśmy wielu znakomitych piłkarzy, trenerów m.in. Włodzimierza Smolarka, Stefana Majewskiego, Jerzego Engela, Mirosława Dawidowskiego. Co roku naszym honorowym gościem i sponsorem jest p. Eugeniusz Nowak, senator Andrzej Person oraz poseł Marek Wojtkowski.

Uczestnikami IX edycji turnieju będą chłopcy urodzeni w roku 2001. Dotychczas swój udział potwierdziły czołowe zespoły z: Bydgoszczy, Szczecina, Lublina, Łodzi, Wągrowca, Wronek, Białej Podlaskiej, Gdyni, Poznania, Opola, Krakowa, Olsztyna, Włocławka oraz Ukrainy, Czech, Słowacji i Niemiec. Czekamy również na informacje z Włoch, Anglii i Francji. Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy mogli spełniać piłkarskie marzenia w rzeczywistość, i jak każdego roku nasi uczestnicy wyjadą z uśmiechem, radością i zadowoleniem. Oferujemy niezapomniane przeżycia sportowe na bardzo wysokim poziomie oraz wyjątkową atmosferę. Pośród uczestników wybierzemy najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz króla strzelców. Łącznie podczas ceremonii zakończenia turnieju Lider Kar-Pol Cup 2015 rozdamy ok. 70 medali, 24 puchary, statuetki dla najlepszych oraz wiele nagród rzeczowych.

Zakładane cele turnieju LIDER KAR-POL CUP 2015:

  • popularyzacja gry w piłkę nożną
  • integracja międzynarodowa
  • podnoszenie poziomu gry w piłkę nożną (rywalizacja wśród młodzieży)
  • propagowanie rywalizacji w duchu fair play
  • wymiana doświadczeń i metod treningowych między trenerami
  • promowanie miasta Włocławka i Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako doskonałej bazy do organizacji turniejów piłki nożnej
  • integrowanie młodych piłkarzy pochodzących z różnych środowisk i miejscowości
  • promowanie sportu i wartości jakie ze sobą niesie, wśród dzieci i młodzieży
  • zawieranie nowych kontaktów, współpracy i przyjaźni wśród młodzieży i trenerów
  • wyszukiwanie nowych talentów na miarę Bońka, Koseckiego, Lewandowskiego

Patronat jak co roku nad imprezą obejmie PZPN, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Włocławka. Sponsorem tytularnym jest Pan Karol Górczyński Kar-Pol Włocławek.

 

UKS Lider Włocławek