Opublikowano: śr, Maj 30th, 2018

„Legnica Cantat” 2018

W dniach 25-26 maja b.r. odbywał się w Legnicy 49 Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”.
Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce. Decyzje o zakwalifikowaniu chórów do konkursu podejmuje Rada Artystyczna złożona z wybitnych znawców chóralistyki na podstawie nagrań i dorobku chóru. Laureatami konkursu zostają najlepsze chóry polskie.

Z radością informuję, że Chór Młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena w lutym b.r. został na festiwal zaproszony a podczas konkursu zdobył ZŁOTY DYPLOM i III Miejsce ex aequo z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej. To ogromny sukces młodych chórzystów.
Chór przedstawił różnorodny repertuar –poczynając od pieśni religijnych ,poprzez ludowe a na rozrywkowych kończąc. Chórzyści dali również koncert w plenerze ,na reprezentacyjnym pasażu miasta – ul. Najświętszej Marii Panny oraz w kościele p. w. św. Tadeusza Apostoła.

Jest to jeden z największych sukcesów chóru w minionych 3 latach czyli od czasu kiedy Mecenasem zespołu został ANWIL SA.
W chórze śpiewa młodzież szkoły muzycznej oraz uzdolniona młodzież gimnazjalna i licealna Włocławka i okolicznych miejscowości. Nabór odbywa się cały rok szkolny. W tegorocznych planach chóru jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUSIC and SEA do Grecji (na Rivierze Olimpijskiej)Jeśli są chętni zapraszamy jeszcze w czerwcu do szkoły muzycznej aby zapisać się do chóru i na warsztaty.
Przypomnę ,że niedawno, pod koniec kwietnia, chór zdobył ZŁOTY DYPLOM i Nagrodę Specjalną Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym MUSICA IN URBE w Bydgoszczy a kilka dni przed wyjazdem na festiwal chór otrzymał Wyróżnienie Prezydenta Miasta p. dra Marka Wojtkowskiego za upowszechnianie muzyki.

Marian Szczepański

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

13 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Odpowiedzą za posiadanie narkotyków została wyłączona

Małoletni i alkohol

9 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Małoletni i alkohol została wyłączona

ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje

8 sierpnia 2018, Możliwość komentowania ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje została wyłączona

Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami

7 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami została wyłączona

Międzynarodowo na ludowo

6 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Międzynarodowo na ludowo została wyłączona

Warsztaty Rodzinne “Być jak Zagajewski” w Zbiorach Sztuki

1 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Warsztaty Rodzinne “Być jak Zagajewski” w Zbiorach Sztuki została wyłączona

Archiwa