Opublikowano: śr, Maj 30th, 2018

„Legnica Cantat” 2018

W dniach 25-26 maja b.r. odbywał się w Legnicy 49 Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”.
Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce. Decyzje o zakwalifikowaniu chórów do konkursu podejmuje Rada Artystyczna złożona z wybitnych znawców chóralistyki na podstawie nagrań i dorobku chóru. Laureatami konkursu zostają najlepsze chóry polskie.

Z radością informuję, że Chór Młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena w lutym b.r. został na festiwal zaproszony a podczas konkursu zdobył ZŁOTY DYPLOM i III Miejsce ex aequo z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej. To ogromny sukces młodych chórzystów.
Chór przedstawił różnorodny repertuar –poczynając od pieśni religijnych ,poprzez ludowe a na rozrywkowych kończąc. Chórzyści dali również koncert w plenerze ,na reprezentacyjnym pasażu miasta – ul. Najświętszej Marii Panny oraz w kościele p. w. św. Tadeusza Apostoła.

Jest to jeden z największych sukcesów chóru w minionych 3 latach czyli od czasu kiedy Mecenasem zespołu został ANWIL SA.
W chórze śpiewa młodzież szkoły muzycznej oraz uzdolniona młodzież gimnazjalna i licealna Włocławka i okolicznych miejscowości. Nabór odbywa się cały rok szkolny. W tegorocznych planach chóru jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUSIC and SEA do Grecji (na Rivierze Olimpijskiej)Jeśli są chętni zapraszamy jeszcze w czerwcu do szkoły muzycznej aby zapisać się do chóru i na warsztaty.
Przypomnę ,że niedawno, pod koniec kwietnia, chór zdobył ZŁOTY DYPLOM i Nagrodę Specjalną Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym MUSICA IN URBE w Bydgoszczy a kilka dni przed wyjazdem na festiwal chór otrzymał Wyróżnienie Prezydenta Miasta p. dra Marka Wojtkowskiego za upowszechnianie muzyki.

Marian Szczepański

MartinezFilm

Informacje

Deser z Kulturą Chilijską

21 stycznia 2019, Możliwość komentowania Deser z Kulturą Chilijską została wyłączona

Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r.

21 stycznia 2019, Możliwość komentowania Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r. została wyłączona

Mandat za zabronione spalanie odpadów

19 stycznia 2019, Możliwość komentowania Mandat za zabronione spalanie odpadów została wyłączona

„Muzyka dla smyka!” – warsztaty rodzinne

18 stycznia 2019, Możliwość komentowania „Muzyka dla smyka!” – warsztaty rodzinne została wyłączona

Walentynki z AudioFeels!

17 stycznia 2019, Możliwość komentowania Walentynki z AudioFeels! została wyłączona

Podsumowanie działalności Straży Miejskiej we Włocławku w 2018 roku.

16 stycznia 2019, Możliwość komentowania Podsumowanie działalności Straży Miejskiej we Włocławku w 2018 roku. została wyłączona

Archiwa