NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kujawsko-Pomorska Liga Orlika. Spotkanie organizacyjne

Rusza druga edycja „Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika”, regionalnego turnieju piłki nożnej rozgrywanego na kompleksach sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko  – Orlik 2012”. Zapraszamy samorządy oraz instytucje, które opiekują się „Orlikami” do udziału w tym przedsięwzięciu. Spotkanie organizacyjne  dla trenerów środowiskowych, animatorów pracujących na „Orlikach” oraz przedstawicieli samorządów odbędzie się w piątek (26 marca) w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie.

„Kujawsko-Pomorska Liga Orlika” to regionalny turniej piłki nożnej, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, rozgrywany na nowoczesnych boiskach sportowych, wybudowanych w Kujawsko-Pomorskiem w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Do tej pory w naszym regionie uruchomiliśmy prawie 100 takich boisk. Swojego „Orlika” ma już 69% gmin z Kujaw i Pomorza, co daje nam trzecie miejsce w kraju.

Turniej finansuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ubiegłorocznej edycji tego przedsięwzięcia wystartowało 86 szkolnych drużyn z  klas I-III z naszego województwa. W turnieju finałowym, który odbył się na boisku w Baruchowie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy. Więcej o ubiegłorocznej Lidze Orlika tutaj http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12300&Itemid=126

W tym sezonie rozgrywki przeprowadzone zostaną między szkolnymi drużynami w kategoriach dziewcząt (klasy IV-VI) i chłopców (klasy I-III). W turnieju może wziąć udział każda szkoła podstawowa z Kujawsko-Pomorskiego, nawet jeśli na jej terenie nie powstał kompleks „Orlik”. Rozgrywki odbędą się na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Początek zawodów w kwietniu. Finał odbędzie się we wrześniu w Żninie.

Organizatorzy turnieju zapraszają trenerów środowiskowych, animatorów pracujących na „Orlikach” oraz przedstawicieli samorządów do na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek, 26 marca w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie przy ul. Gnieźnieńskiej 7. Początek o godzinie 10.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego