NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„KUBUŚ – Dziecięca Kraina” – Kurs pierwszej pomocy

Świadome rodzicielstwo

Z NIMI DZIECI BEZPIECZNIEJSZE

Na spotkaniu prowadzonym w formie kursu w sali zabaw „KUBUŚ – Dziecięca Kraina”, rodzice i opiekunowie dzieci nauczyli się podstawowych zasad udzielania im pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. Jest zainteresowanie kolejnymi spotkaniami.

Z myślą o rozważnych rodzicach i opiekunach dzieci bawiących się na co dzień w sali zabaw „KUBUŚ – Dziecięca Kraina”, zostało zorganizowane szkolenie, podczas którego prezentowano zasady udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Podczas blisko trzygodzinnego spotkania uczestnicy nauczyli się, dzięki użyciu specjalistycznych fantomów do nauki, prowadzenia reanimacji. Ale również omawiano ogólne zasady zachowania rodziców i opiekunów podczas zaksztuszenia czy zadławienia się dziecka. Każdy z uczestników mógł wielokrotnie i do skutku ćwiczyć te trudne zachowania, tak aby je dobrze opanować i móc zawsze odpowiednio zareagować.

W kursie wzięło udział ponad dwadzieścia osób, mamy, ojcowie oraz babcia dzieci w różnym wieku. Zgodnie stwierdzili, że takie zajęcia, prowadzone w przyjaznej i integracyjnej formie są potrzebne i na pewno będą potrafili już spróbować zareagować w nagłym przypadku zagrożenia zdrowia czy życia ich dzieci, czy takich, które akurat będą w ich otoczeniu. Jest bowiem tak, że udzielać pierwszej pomocy w zasadzie się boimy, ale dlatego, że nie znamy zasad jej udzielania. Uczesników kursu to już nie dotyczy. Dzieci w ich otoczeniu mogą czuć się bezpieczniej. Natomiast wszystkim uczestnikom kursu życzymy oczywiście, aby nabyte umiejętności nigdy nie musiały się przydać.

Ze względu na duże zainteresowanie takimi kursami, sala zabaw „KUBUŚ – Dziecięca Kraina”  zobowiązała się do kontynuowania takich przedsięwzięć, już wkrótce kolejne spotkania. Planowany jest również szereg innych ciekawych propozycji zajęć i spotkań dla dzieci i ich rodziców. Informacje na bieżąco w sali zabaw lub na stronie internetowej www.kubus.wloclawek.pl