Twitter

Polecamy.

  • „Wehikuł czasu” nad jeziorem Smętowo w Brześciu Kujawskim. 18 września 2021 at 11:00 – 18:00 18 września br. „Wehikuł czasu” zabierze nas w bardzo odległe czasy, 6500 lat wstecz, do neolitycznej osady pierwszych rolników, nad jezioro Smętowo w Brześciu Kujawskim.
  • Koncert poetycki 16 października 2021 at 19:00 – 20:00 Muzeum Diecezjalne, Plac Mikołaja Kopernika 3, 87-800 Włocławek, Polska Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM”.

NaszWłocławek.pl

17 września 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski we Włocławku

W minioną sobotę 22 kwietnia na zaproszenie Fundacji Akademia Patriotów i Kujawsko-pomorskiego KNP gościł w naszym mieście ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Włocławka. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15 w Centrum Edukacji Zenit przy ul. Młynarskiej. Temat spotkania to “Konflikt Polsko-Ukraiński. Historia i teraźniejszość”.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski znany jest ze swojej bezkompromisowej postawy wobec lustracji, lustracji w Kościele oraz w ocenie rzezi wołyńskiej i stosunkach polsko-ukraińskich. Mniej osób wie, że ks.Tadeusz prowadzi szeroką działalność społeczną i charytatywną.

Godzinę wcześniej bo o 14:00 z gościem porozmawiać mogli dziennikarze na zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się w związku z obchodzonymi 24 kwietnia 70tą rocznicą rozpoczęcia Akcji Wisła oraz 102 rocznicą ludobójstwa Ormian.
Poniżej prezentujemy zapis audio z wypowiedziami Księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego podczas tejże konferencji.