NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Krew Darem Życia, podziel się Nią

motoserce-akcja

10 kwietnia 2010 roku w całej Polsce odbędzie się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji  są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Współorganizatorem Akcji jest Polski Czerwony Krzyż. Ponad dwa tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej ilości chętnych do oddania krwi.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego , że krew jest towarem luksusowym, bo potrzeba jej coraz więcej. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Postanowiliśmy więc działać !

Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka.  MOTOSERCE jest imprezą rokroczną i z całą pewnością rosnącą w siłę.

Podczas zeszłorocznej edycji zebraliśmy rekordową ilość 1331,05 litra krwi. Motoserce 2009 okazało się wielkim sukcesem i pokazało potrzebę takich Akcji. W centralnych punktach 50 miast odbyły się imprezy przez nas organizowane. Głównymi atrakcjami były pokazy motocyklowe, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Akcję włączyły się sławne osoby (M. Pudzianowski,  E. Flinta, J. Skrzek), zespoły (Oddział Zamknięty, Afromental, KSU). Honorowe patronaty nad Akcją objęli prezydenci i burmistrzowie miast.

Motoserce odbiło się szerokim echem w mediach (TV, radio, prasa).

Organizowanej przez nas zbiórce krwi towarzyszyć będą liczna atrakcje. Chcemy, aby 10 kwietnia mogły spędzić w miłej atmosferze całe rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie przy organizacji akcji MOTOSERCE na terenie naszego miasta. Działamy „non profit”, więc za każdą formę pomocy będziemy wdzięczni. I dzieci również….

Każdego darczyńcę z przyjemnością umieścimy na stronie internetowej www.motoserce.pl oraz na plakacie informującym o imprezie.

Termin i miejsce  :

10.04.2010.

Imprezy towarzyszące :

  • Koncerty
  • Występy zespołów dziecięcych działających przy regionalnych Ośrodkach Kultury
  • Wystawy motocykli
  • Spotkania z osobami znanymi z radia i telewizji
  • Konkursy dla najmłodszych
  • Pokazy Strongmanów

Z podziękowaniem

KONGRES POLSKICH KLUBÓW MOTOCYKLOWYCH