Opublikowano: nie, Wrz 8th, 2019

Kręcimy dla Włocławka

Felieton

Od 1 września trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej rywalizacji jest Bydgoszcz.

Aby kręcić kilometry dla Włocławka należy ściągnąć aplikację Rowerowa Stolica Polski na Androida lub Rowerowa Stolica Polski dla urządzeń iOS, zarejestrować się i wskazać miasto dla którego będzie się jeździć. Nie musimy fizycznie być np. we Włocławku aby jeździć dla naszego miasta. Możemy być gdziekolwiek, w Toruniu, Warszawie, Londynie czy Hamburgu, kilometry będą dodawane do miasta które zadeklarowaliśmy. Wybieramy też sobie grupę w jakiej chcemy rywalizować lub razem pomykać dla miasta albo też tworzymy własną np. dla rodziny, przyjaciół, firmy lub po prostu wybieramy grupę ogólną. Potem gdy siadamy na rower wystarczy uruchomić aplikacje dotknąć białego trójkącika w zielonym kółku i wio, jedziemy. Po zakończeniu dotykamy i przytrzymujemy na chwilę biały kwadracik w czerwonym kółku.

Na temat aplikacji RSP jest wiele krytycznych uwag co do jej działania. Osobiście zauważyłem że w porównaniu z popularną aplikacją Endemondo, aplikacja Rowerowa  Stolica Polski zaniża ilość przejechanych kilometrów np. ostatni mój rowerowy spacer w Endemondo to 10,26 km. a RSP to 9,24 km. 

Zabawa jest zupełnie poza jakimikolwiek podziałami. Każdy jeździ jak chce, gdzie chce i kiedy chce, nabijając punkty dla Włocławka. Mając przy tym pretekst by wsiąść na rower i zadbać o własne zdrowie. Przy okazji pokażemy że budowa ścieżek rowerowych ma jak najbardziej sens.

Tytuł Rowerowej Stolicy Polski otrzyma miasto które będzie mieć najwięcej przejechanych kilometrów na mieszkańca.

Po tygodniu sprawdziłem przebieg rywalizacji i okazuje się że jesteśmy daleko w tyle. No może nie aż tak daleko biorąc pod uwagę że w chwili gdy to pisze zajmujemy dziewiąte miejsce na w sumie dwadzieścia trzy miasta biorące udział. Ogromne gratulacje należą się Nowej Soli która jest tu klasą sama dla siebie, właściwie deklasując wszystkie pozostałe miasta biorące udział w tej zabawie.

1. Nowa Sól 1223 pkt.
2. Leszno 296 pkt.
3. Gorzów Wielkopolski 285 pkt.
4. Gniezno 205 pkt.
5. Ostrowiec Świętokrzyski 128 pkt.
6. Suwałki 116 pkt.
7. Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz) 112 pkt.
8. Przemyśl 80 pkt.
9. Włocławek 73 pkt.
10. Toruń 53 pkt.
11. Chorzów 50 pkt.
12. Inowrocław 49 pkt.
13. Białystok 45 pkt.
14. Świętochłowice 29 pkt.
15. Kielce 28 pkt.
16. Mielec 20 pkt.
17. Grudziądz 15 pkt.
18. Jastrzębie-Zdrój 14 pkt.
19. Koszalin 13 pkt.
20. Płock 7 pkt.
21. Biała Podlaska 7 pkt.
22. Olsztyn 5 pkt.
23. Łomża 5 pkt.

Poruszając się po mieście rowerem widzę naprawdę sporo rowerzystów więc co jest nie tak? Być może promocja. Skoro nasze miasto zdecydowało się wziąć w nim udział to (chyba) jedna konferencja prasowa pani wiceprezydent z przystojniakiem i kolorowymi planszami to trochę widać za mało.

Nowa Sól potrafiła się jakoś skrzyknąć i zmobilizować. Oprócz grupy ogólnej mamy tam takie grupy jak Morsy, podstawówki, zakręconych, LO im. K.K.Baczyńskiego, Nauczyciele, a nawet grupa Senior 60+. Nowa Sól w grupie ogólnej ma 314 osób na ok. 39 098 mieszkańców u nas 85 na ok. 111 752 mieszkańców.

Chciałbym tu jednak pogratulować i wyrazić moje uznanie i podziw osobom które dla Włocławka wykręciły na prawdę ogromne ilości kilometrów są to Panowie: Piotr Stawicki 636 km, Jarosław Cypriański 620 km, Robert Szajkowski 549 km.

Ktoś tak złośliwy jak ja mógłby zapytać, a Ty Tomasz, ile wykręciłeś? No… wykręciłem 80 km. Wiem że to mało ale z uwagi na zdrowie, kondycje i rower to myślę że sporo i do setki przebytych kilometrów powinienem dociągnąć. ;)

Włocławek 08.09.2019
Tomasz Popowski

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa