Opublikowano: nie, Sie 25th, 2019

Kowal może zauroczyć

Felieton

Wczoraj dzięki mojemu dwukołowemu wehikułowi dotarłem do Miasta Kowal. Pomykając z wolna przez miasto “sięgałem koparą asfaltu”, widząc tak czyste, zadbane i ukwiecone miasto. Na rynku fajna fontanna, mnóstwo pięknych kwiatów a zamiast wszędobylskiej jak we Włocławku kostki granitowej piękna klinkierowa nawierzchnia ulic i parkingów.

Może tu chodzi o naszą mentalność, może aktywność? Wybieramy i wybieramy w wyborach ale co z tego gdy władza np. wspiera strajkujących nauczycieli bo to ma uderzyć w rząd a już pracowników Domów Pomocy Społecznej nikt nie wspiera bo to domena samorządu? Mamy oczywiście ładny park na “Słodowie”, bulwary ale  dlaczego o zapomniane groby naszych bohaterów dbają mieszkańcy Włocławka zupełnie prywatnie?

Będąc w Parku Miejskim Imienia Kazimierza Wielkiego w Kowalu miałem swobodny dostęp do Wi Fi, bez żadnych opłat bez posiadania abonamentu u lokalnego monopolisty i kto by pomyślał że to tak można, no nie kumam.

Na rynku w Kowalu zdarzyło mi się głośno kichnąć, :) to z drugiej strony ulicy usłyszałem “na zdrowie”. Nawet mój rower zaraz po wyjeździe złapał gumę nie chcąc zapewne opuszczać tak fajnego miasta.

Może to mój patriotyzm a może masochizm ale powiem jednak Państwu że miło było mi wrócić do naszego miasta spojrzeć na te ulice i od lat te same “mordy”, zadzwonić do przyjaciół, powiedzieć i usłyszeć że wszystko jest Ok. Jednak cały ten czas towarzyszyła mi nieodparcie myśl: Dlaczego u nas tak nie może być jak w okolicznych miastach i miasteczkach? Co z nami jest nie tak?

Włocławek 25.08.2019
Tomasz Popowski

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa