Koszykarki otarły się o brąz…

Uczennice Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku zajęły 4. miejsce w rozgrywanym w Bydgoszczy finale wojewódzkim koszykarskich mistrzostw szkół „Licealiada”. Już sam awans włocławianek na ten szczebel rozgrywek był sporą niespodzianką.

W drodze do bydgoskiego finału aktualne mistrzynie Włocławka wyeliminowały silne zespoły z Torunia i Rypina. W walce o medale uległy jednak rywalkom z Bydgoszczy: XX LO Mistrzostwa Sportowego 25:59 oraz Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych 38:43.

– W dwóch naszych ostatnich akcjach piłka wręcz turlała się po obręczy, ale niestety spadła nie z tej strony. Poszły kontry i przegrałyśmy – opowiada Natalia Kamińska, trener. – Chociaż mamy tylko 3 zawodniczki regularnie trenujące w AKM, jestem dumna z wyniku moich podopiecznych. Jeśli zgłoszą się do nas kolejne zdolne dziewczyny, to w przyszłym roku chcemy walczyć o podium.

ZSA reprezentowały: Oliwia Dzięgielewska IA, Paulina Wajer IA, Zuzanna Jaskuła IB, Karolina Głowacka IS, Daria Rogórz IS, Katarzyna Pawlak IS, Wiktoria Wieczorek IIB, Wiktoria Węczkowska IIB, Agata Kowalewska IIS, Agata Marchlewska IIIB

Zespół Szkół Akademickich prowadzi obecnie nabór do koszykarskich klas mistrzostwa sportowego. Szkoleniem talentów zajmują się Natalia Kamińska oraz Marcin Piekarski, który jest trenerem Akademii Koszykówki Młodzieżowej we Włocławku.