Informacje, Nauka, Wydarzenia 25 marca 2013

Konferencja „Odkryj talent w swoim uczniu – przykłady dobrych praktyk”

Redakcja: Kujawianin

21 marca w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się Konferencja „Odkryj talent w swoim uczniu-przykłady dobrych praktyk”. Zebranych na niej licznie dyrektorów, nauczycieli oraz przedstawicieli podmiotów zajmujących się pracą z uczniem zdolnym powitał Dyrektor KPCEN we Włocławku – pan Wojciech Ziółkowski, który podkreślił znaczenie pracy z utalentowanymi jednostkami.

Następnie pani Tamara Kozikowska przedstawiła Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jako Miejsce Odkrywania Talentów. W swoim wystąpieniu omówiła formy pracy zarówno z nauczycielami, jak i uczniami, dla których organizowane są w KPCEN rozmaite konkursy, plenery, zajęcia z twórcami regionu.

Istotną część konferencji stanowił moment prezentacji dokonań placówek, które uzyskały tytuł Szkoły Odkrywania Talentów. O swoich doświadczeniach i praktyce pracy z uczniami zdolnymi mówili dyrektorzy i nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, Gimnazjum w Kikole, a także Zespołu Szkół nr 9 we Włocławku.

W czasie spotkania swój talent taneczny zaprezentowały dzieci trenujące w Szkole Tańca „Góreccy”. O wyszukiwaniu talentów, roli rodziców w rozwijaniu pasji swoich dzieci  opowiedziała w swoim wystąpieniu założycielka szkoły pani Elżbieta Górecka.

Centralny moment stanowiło ogłoszenie wyników konkursu na prezentację multimedialną „Odkryj talent w swoim uczniu”, w której nauczyciele przedstawić mieli swoje sposoby na rozwijanie talentów uczniów. Decyzją komisji konkursowej zostały przyznane 3 główne nagrody:

–   I miejsce-pani Joanna Kranc – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Chalinie,

– II miejsce-pani Beata Wesołowska i pan Józef Nowakowski – nauczyciele z Gimnazjum w Bądkowie,

– III miejsce-pani Elżbieta Kamińska-nauczycielka z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.

Autorzy pozostałych prac otrzymali wyróżnienia:

  • pani Paulina Jedyńska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Fabiankach,
  • pani Anna Babis – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie,
  • pani Karina Kazanecka – nauczycielka z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku,
  • pan Przemysław Ciesielski-nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Golinie,
  • pani Grażyna Trzmielewska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie,
  • pan Damian Koralewski – nauczyciel z Gimnazjum w Kikole,
  • pani Dorota Ryniec – Kilanowska-nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.

W czasie przerwy kawowej uczestnicy konferencji obejrzeć mogli prace podopiecznych Galerii Poddasze. W drugiej części spotkania pani Agnieszka Podlasińska -założycielka galerii opowiedziała „Jak pracować z uczniami uzdolnionymi plastycznie?”

Na zakończenie konferencji swój projekt Nieprzeciętni.Com zaprezentował prezes i założyciel Stowarzyszenia Obywateli Projekt Włocławek oraz redaktor naczelny portalu Młody Włocławek – pan Mariusz Sieraczkiewicz.

Konferencja stanowiła możliwość wymiany doświadczeń oraz prezentacji tzw. dobrych praktyk w pracy z uczniami zdolnymi.

Źródło: KPCEN

NA ANTENIE
Łączenie...
Aplikacja Nasz Włocławek Zainstaluj na ekranie głównym