NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Koncert – mistrzowie baroku i klasycyzmu

Dainius Pavilionis TOS 2 - fot. Natalia Kurdubska
Dainius Pavilionis TOS 2 – fot. Natalia Kurdubska

Toruńska Orkiestra Symfoniczna z okazji 35-lecia swojej działalności, organizuje cykl koncertów, w których jako soliści występują muzycy orkiestry. Po recitalu Krzysztofa Bleka – najdłuższego stażem muzyka Orkiestry, przyszedł czas na niezwykle utalentowanego, młodego trębacza – Michała Tyrańskiego, laureata I miejsca na Międzynarodowym Konkursie dla Trębaczy w kategorii otwartej w Tarnopolu (Ukraina 2010r.), I miejsca na VI Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w konkursie solistów w kategorii otwartej, I miejsca na Międzynarodowym Konkursie w Brnie 2012 oraz III miejsca w konkursie studiów orkiestrowych, który odbył się w Kaliszu w 2011 roku.

W pierwszej części koncertu artysta zaprezentuje barokowo-klasyczny program złożony z koncertów Torellego i Haydna na trąbkę i orkiestrę. Po przerwie orkiestra pod batutą litewskiego dyrygenta Dainiusa Pavilionisa wykona Symfonię Linzką W.A. Mozarta.

W programie:
Joseph Haydn – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur Hob. VIIe:1
Giuseppe Torelli – Koncert D-dur G.28
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia C-dur KV 425 Linzka

piątek, 11.04.2014 r. godzina 19:00
Sala Wielka Dworu Artusa

Koncert bierze udział w ofercie „Toruń za pół ceny”.  W ramach akcji bilet na koncert „Mistrzowie baroku i klasycyzmu” dla pierwszych 40 osób będzie można nabyć w kasie Dworu Artusa w cenie 15 zł. Bilety będą dostępne na godzinę przed koncertem.

http://btcm.torun.pl/index.php?link=_tzpc2014&id=219&m=7&edycja=wiosna
http://tos.art.pl/pl/wydarzenie_305_KONCERTY_MUZYKOW_TOS_NA_XXXV_lecie.html

Toruńska Orkiestra Symfoniczna