NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kolejny brąz Łukasza Wójcika


W zakończonych w sobotę IV Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie
18-metrowej brązowy medal wywalczył pilot szybowcowy Łukasz Wójcik członek Aeroklubu Włocławskiego i zespołu Gliding Team Klinika Kolasiński dokonał tego już po raz drugi w tym roku. Przed nim znalazł się tylko aktualny mistrz świata w klasie 18-metrowej Zbigniew Nieradka oraz Tomasz Rubaj, partner Łukasza w reprezentacji Polski.
Łukasz latał na gorszym pod względem osiągów szybowcem klasy 15-metrowej, niemieckim Asw-27. Mimo tego poradził sobie znakomicie.

Zawody rozegrały się w ciągu ostatniego tygodnia na terenie lotniska Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie Wielkopolskim. Brało w nich udział 31 zawodników, wśród nich kilku medalistów Mistrzostw Świata i Europy, byli i obecni reprezentanci kraju. W trakcie zawodów rozegrano 4 konkurencje, z których najdłuższa miała ponad 500 km.

Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, w których nasi piloci wystartują już za cztery tygodnie. Zawody odbędą się na lotnisku w Pociunai na Litwie. Cieszy wysoka forma Łukasza. Będzie on wszakże bronił tytułu Wicemistrza Europy, który wywalczył dwa lata temu na Słowacji Trzymamy kciuki i liczymy na złoto!

Marek Koziński