Kolejne sukcesy włocławskich judoków

ŁUKASZ SMORZEWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI SENIORÓW
Łukasz Smorzewski, judoka MKS „Olimpijczyk” Włocławek, zajął 1 miejsce w wadze do 60 kg. podczas Super Pucharu Polski Seniorów w Judo, który odbył się w Opolu. Łukasz stoczył 4 walki wygrywając wszystkie przed czasem. W drodze do finału pokonał min. medalistę Mistrzostw Europy Juniorów i aktualnego medalistę Mistrzostw Polski Seniorów – Łukasza Kiełbasińskiego. Tym samym potwierdził dobrą formę prezentowaną 3 tygodnie temu podczas Mistrzostw Polski AZS, gdzie zdobył brązowy medal. W Pucharze Polski wziął udział również drugi reprezentant „Olimpijczyka”- Dariusz Chełminiak, zajmując 5 miejsce.

– Jest to najwyższy wynik w kategorii seniorów od zakończenia kariery sportowej Anety Szczepańskiej. To kolejni zawodnicy, którzy bardzo dobrze prezentują się na matach w tego typu imprezach – powiedział trener Roman Stawisiński.

Młodsza grupa judoków „Olimpijczyka” i „Papieżki” wystąpiła w Otwartych Mistrzostwach Grudziądza w Judo o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza zdobywając 11 medali. Złote medale zdobyła trójka rodzeństwa : Karolina, Kacper i Dawid Wróbel. Na drugim stopniu podium stanęli : Borys Makuch, Szymon Wesołowski, Jakub Woźniak, Patryk Kostuniak i Radosław Wiśniewski. Brązowe medale wywalczyli : Dorian Tomczak, Jędrzej Śmigielski i Mariusz Czapczak.

MKS „Olimpijczyk” Włocławek z dorobkiem 9 medali (3 zł., 3 sr. i 3 br.) zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

– Na duże wyróżnienie zasługuje Kacper Wróbel, który w błyskotliwy sposób wygrał wszystkie walki przed czasem. Mimo, że startuje w kategorii dzieci,

z powodzeniem mógłby brać już udział w kategorii młodzików. Tak duża jest różnica umiejętności między nim a jego rówieśnikami – skomentowała Aneta Szczepańska.

Tydzień temu podczas XX Turnieju Judo im. Antoniego Reitera w Gdańsku bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta zdobywając 3 złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęły : Karolina Wróbel, Angelika Szymańska i Wiktoria Tomczak. Drugie miejsce zajęła Dominika Mrozowicz a trzecie miejsca wywalczyli młodzicy : Bartosz Bykowski i Tomasz Skrzek. Na piątym miejscu zawody zakończyła Kinga Wędołowska.