NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów

Włocławscy policjanci przeprowadzili wczoraj (11.07.2023) na terenie miasta i powiatu działania ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów. W ramach tych działań mundurowi kontrolowali, między innymi, stan trzeźwości cyklistów. Niestety, w 8 przypadkach okazało się, że kierujący jednośladem są pod wpływem alkoholu.

Bezpieczeństwo rowerzystów często zależy od ich zachowania na drodze. Dlatego też policjanci zwracali uwagę na to, czy rowerzyści stosują się do przepisów, w tym kontrolowali ich stan trzeźwości. Niestety, nie zabrakło osób, które zlekceważyły obowiązujące normy prawne, narażając tym samym na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg.

Podczas wczorajszej (11.07.2023) służby policjanci ruchu drogowego ujawnili 8 cyklistów pod wpływem alkoholu. Wśród nich było sześciu w stanie nietrzeźwości, a 2 w stanie po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek zatrzymany do kontroli w gminie Fabianki, który zdecydował się jechać rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Mężczyzna, podobnie jak 5 innych cyklistów, ukarany został mandatem w wysokości 2, 5 tysiąca złotych. Z kolei 2 pozostałych rowerzystów otrzymało mandat w kwocie 1000 złotych.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów drogowych! Nigdy nie decydujmy się na jazdę pod wpływem alkoholu, bo wówczas stanowimy na drodze duże zagrożenie, zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu.

14 lipca 2023 roku odbędą się uroczystości związane z obchodami Świętem Policji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku
Rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11 w Bazylice Katedralnej NMP, Plac Katedralny 7
Około 12 – Uroczysta Zbiórka na placu katedralnym, gdzie policjanci otrzymają awanse na wyższe stopnie policyjne i wyróżnienia od władz samorządowych.

KMP Włocławek