NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Klubu Myśli Politycznej – Jerzy Wenderlich


W najbliższy czwartek 17 lutego 2011 r. w T.B. King we Wzorcownii odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Myśli Politycznej. Tym razem gościem specjalnym będzie Jerzy Wenderlich – Wicemarszałek Sejmu RP. Dyskusja toczyć się będzie wokół tematu: „Czy Polska jest krajem neutralnym światopoglądowo”?

Jerzy Wenderlich ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył podyplomowo dziennikarstwo i nauki polityczne. Pracował jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym studenckiej gazety „Meritum”, kierował bydgoskim oddziałem „Kuriera Studenckiego”, był dziennikarzem „Gazety Pomorskiej”, naczelnym „Tygodnika Telewizyjnego”. W 1993, 1997, 2001 i 2005 uzyskiwał mandat posła na Sejm RP kolejnych kadencji z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  Pełnił m.in. funkcję rzecznika prasowego SLD. Napisał książkę Jak zostać ministrem?

W wyborach parlamentarnych 2006 po raz piąty został posłem, kandydując z listy koalicji Lewica i Demokraci w okręgu toruńsko-włocławskim otrzymując 11 825 głosów. W kwietniu 2008 zasiadł w Klubie Poselskim Lewica, który we wrześniu 2010 przekształcono w KP SLD. 8 lipca 2010 został wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji

Spotkanie Klubu Myśli Politycznej rozpocznie się 17 lutego 2011 r. o godz. 16.00, w TB King we Wzorcowni.
Wszystkich Włocławian zainteresowanych dyskusją serdecznie zapraszamy.