NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

KLASKać trzeba umieć, czyli na przekór bukmacherom

Skąd bierzecie te niezwykłe dzieci? Z Włocławka!

W niedzielę, 23 kwietnia podczas II edycji Światowego Dnia Gier Planszowych w Koninie Wiktor Stachowski zajął 1. miejsce w turnieju w „KLASK!”, Agata Mirzejewska zajęła 2. miejsce w „Gloobz”, a Robert Daroszewski zdobył nagrodę prezydenta miasta Konin w grę logiczną „Othello”.

Planszówkowicze z klubu „Taktyk” przy Centrum Kultury Browar B. znowu udowodnili, że mają niezwykle utalentowaną młodzież.

Zwycięstwo 14-letniego Wiktora Stachowskiego było największą niespodzianką turnieju. W bezpośrednich pojedynkach uczeń ZSK im. Jana Długosza pokonał wszystkich (pełnoletnich!) faworytów. „KLASK!” to jedna z najpopularniejszych na świecie gra zręcznościowa, wymagająca koordynacji, spostrzegawczości i taktyki. Mistrzostwa krajów rozgrywane są m.in. w USA, Niemczech, Danii.

Brakuje mi słów uznania dla dzieciaków – opowiada Krystian Łukaszewski, opiekun klubu „Taktyk”. – Oni łącznie mają tyle lat (14+10+10), co pojedynczo niektórzy zawodnicy, których ogrywają. Jestem zdumiony, jak szybko się uczą i jednocześnie zachowują zimną krew w rywalizacji z dorosłymi. To kolejny prestiżowy turniej, gdzie planszówkowi bukmacherzy nie daliby nam szans, a my robimy im psikusa. Niezwykle miłe jest zawsze pytanie: skąd wy bierzecie takie dzieci? Z Włocławka!

Klubowicze z „Taktyka” gościli na festiwalu na specjalne zaproszenie wydawnictwo G3 Poland, również jako sędziowie i instruktorzy. Przypomnijmy, że Krystian Łukaszewski jest aktualnym mistrzem Polski w grę „Sabotażysta”, a Agata Mirzejewska aktualną rekordzistką Polski w „Speed Cups”.

„Taktyk”