NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kandydaci wyborów samorządowych 2014 powalczyli o puchar prezesa UKS Lider Włocławek

Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 25 października b.r. na trzy tygodnie przed wyborami samorządowymi, na Orliku przy Z.S. nr 11 odbył się turniej piłki nożnej o puchar Prezesa UKS Lider Włocławek, pana Piotra Kwiatkowskiego.

Do turnieju zgłosiły się cztery z siedmiu zaproszonych komitetów wyborczych. Mimo chłodu październikowej soboty, impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 14tej. Organizator zadbał o herbatę, kawę, smaczną grochówkę oraz kiełbaski z grilla, atmosferę pikniku dodatkowo wzmacniała oprawa muzyczna.

Licznie zgromadzeni widzowie oraz ekipy zawodnicze mogły zobaczyć mecz inauguracyjny, który odbył się pomiędzy K.W. Mieszkańcy Włocławka a K.W. Prawo i Sprawiedliwość. Zwycięzcą tej potyczki okazał się komitet Mieszkańcy Włocławka. W drugim meczu komitet Włocławek Ponad Podziałami mimo ambitnej walki uległ zawodnikom z pod szyldu Platformy Obywatelskiej. Druga runda rozgrywek rozpoczęła się od kolejnego zwycięstwa K.W. Mieszkańcy Włocławka, tym razem w pokonanym polu po raz kolejny został K.W. Włocławek Ponad Podziałami. Niezwykle ciekawie zapowiadała się kolejna rozgrywka, do której sędzia zaprosił zawodników Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Prowadzeni przez Marka Wojtkowskiego zawodnicy PO wyraźnie pokonali przedstawicieli PiS z Jarosławem Chmielewskim na czele. Ostatnia, trzecia runda była decydującą dla wyniku całego turnieju. Piąty mecz rozegrany został przez nie pokonane do tej pory komitety; Platformę Obywatelską oraz Mieszkańcy Włocławka. Mimo zaciętej walki zawodnicy Jacka Lebiedzińskiego wyraźnie ulegli swoim kolegom z przeciwnej drużyny. Natomiast ostatni mecz był wyjątkowy pod wieloma względami. Jako jedyny skończył się remisem, a w dodatku drużyna Włocławka Ponad Podziałami była w innym składzie niż wszystkie. Maciej Gawrysiak zaufał swoim koleżankom z komitetu i do rozgrywki powołał pięć kobiet. W tym pełnym zabawy i śmiechu meczu padło wiele bramek kobiety z K.W. Włocławek Ponad Podziałami wspomagane przez trzech zawodników (w tym Adaś Polachowski niespełna dziewięcioletni wychowanek Lidera Włocławek) dzielnie rywalizowali z ekipą K.W. Prawo i Sprawiedliwość. Po końcowym gwizdku sędziego wszyscy w radosnej atmosferze podziękowali sobie za wspólną grę. Końcowa klasyfikacja turnieju była już jasna. Prezes UKS Lider Włocławek mógł rozpocząć wręczanie pucharów, dyplomów oraz pamiątkowych gadżetów swojego klubu.

Pierwsze miejsce zajął komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, drugie miejsce K.W. Mieszkańcy Włocławka, trzecie miejsce wywalczył K.W. Prawo i Sprawiedliwość, na czwartym miejscu sklasyfikowano Komitet Wyborczy Włocławek Ponad Podziałami.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Marek Wojtkowski z PO. Za najlepszego bramkarza uznano Piotra Czarneckiego z PiS.
Mimo, iż gra na boisku miała charakter zabawy i relaksu poprzez ruch na świeżym powietrzu, nie obyło się bez stłuczeń naciągnięć oraz niestety, złamań. Sportowy pech dotknął jednego z kandydatów na radnego Prawa i Sprawiedliwości. Zabezpieczające imprezę służby medyczne odwiozły pechowca do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. Organizator imprezy życzy szybkiego powrotu to zdrowia.

Nobilitacją dla imprezy organizowanej przez Prezesa Piotra Kwiatkowskiego była wizyta i aktywny udział w kibicowaniu senatora Rzeczy Pospolitej Polskiej Pana Andrzej Persona. To nie powtarzalne spotkanie różnych środowisk społecznych i polityczny zgromadziło ponad 100 osób, które bardzo dobrze odebrały możliwość spotkana się na gruncie zabawy i aktywności ruchowej, bez jakichkolwiek politycznych animozji. Hasła „Sport łączy” oraz „Fair Play” promowane przez UKS Lider Włocławek, znalazły wspaniałe odzwierciedlenie w sobotnie popołudnie. Impreza pokazała, że włocławianie potrafią bawić się i rywalizować grając w jednej drużynie, która nazywa się „Włocławek”!

Prezes UKS Lider Włocławek dziękuje wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju, dziękuje komitetom wyborczym za uczestnictwo i wspaniałą zabawę oraz wszystkim którzy zaszczycili swoją obecnością w roli kibiców i sympatyków sportu.

Relację z turnieju przygotowała
Ewelina Brodzińska
Koordynator biura UKS Lider Włocławek