NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy rozpoczeli 2013 rok

elblag-judo-aneta-szczepanska

Rok 2013 judocy MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek rozpoczęli bardzo szybko. Już 4-6 stycznia brali udział w międzynarodowym Campie w Elblągu, w którym uczestniczyło ponad 250 zawodników z Rosji, Niemiec, Czech, Litwy i Polski. Treningi techniczne poprowadziły gwiazdy polskiego judo : Aneta Szczepańska ( wicemistrzyni olimpijska, medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy) oraz Robert Krawczyk (olimpijczyk, mistrz Europy, medalista mistrzostw świata). Po akcencie technicznym wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas walk treningowych, które obserwowali trenerzy kadry narodowej U 17 (Joanna Majdan i Janusz Piechna).

Następne tygodnie stycznia były równie pracowite, bowiem podczas ferii zimowych, które w naszym województwie przypadły na 14-27 stycznia, odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Treningi i zajęcia ogólnorozwojowe odbywały się 2 razy dziennie. Były to zajęcia na macie, basenie, lodowisku i salach do gier zespołowych. W grafik ferii został wkomponowany wyjazd na randori do UKS „Judo Sensei” Płock, gdzie na co dzień zajęcia w tym klubie prowadzi nasz zawodnik, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów – Łukasz Smorzewski.

Luty 2013 roku zapowiada się tak samo pracowicie co styczeń. Jest to bowiem okres przygotowawczy do startów w imprezach krajowych i międzynarodowych. W najbliższy weekend w Cetniewie troje zawodników weźmie udział w randori (walki sparingowe) na zgrupowaniu kadry narodowej U 17. Powołanie z Polskiego Związku Judo na obóz w tym czasie otrzymały zawodniczki Olimpijczyka (Angelika Szymańska – mistrzyni Polski U 17 oraz Wiktoria Tomczak) lecz ze względu na brak funduszy (PZJ) dla tak utalentowanych zawodniczek nie będą mogły uczestniczyć w całym cyklu obozu. Drugi wyjazd do Cetniewa dla szerszej grupy obu klubów planowany jest w dniach 13-16.02. Na obozie w Cetniewie będzie również obecna trenerka Aneta Szczepańska, która drugi rok współpracuje z kadrą narodową U 17.

Również w lutym rozpoczynają się starty kontrolne, w których wezmą udział nasi zawodnicy. Już w najbliższy weekend w Gdyni rywalizację rozpoczną najmłodsi judocy „Olimpijczyka”. Następne kontrolne starty planowane są w Kaczorach i Łazach.

Akcje zawodników koordynowane są przez trenerów : Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego oraz Bartosza Zielińskiego (prowadzącego zajęcia z grupami najmłodszymi).

Źródło: A.Szczepańska