NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy „Olimpijczyka” wznowili treningi we Włocławku

Po wakacjach judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek wznowili treningi we Włocławku. Dla niektórych zawodników i trenerów były one bardzo pracowite. Zaraz na początku wakacji grupa najstarszych  zawodników wzięła udział w międzynarodowym zgrupowaniu w Chorwacji w miejscowości Pula, w którym oprócz walk (randori), treningi techniczne poprowadzili: mistrz olimpijski z Barcelony (1992) – Węgier Antal Kovacs; dwukrotny medalista olimpijski z Seulu (1988) i z Moskwy (1980) – Polak Janusz Pawłowski oraz Prezes Polskiego Związku Judo, olimpijczyk (Seul, Barcelona), mistrz Europy – Wiesław Błach.

Po Chorwacji duża grupa „Olimpijczyków” wzięła udział w półkoloniach we Włocławku. Zajęcia odbywały się na terenie Ośrodka „Wikaryjka”. Po półkoloniach grupa startowa wzięła udział w międzynarodowym zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie przez 5 dni zawodnicy toczyli walki sparingowe. Po zgrupowaniu judocy kontynuowali treningi we Włocławku a ostatni tydzień wakacji spędzili na obozie w Starym Kaleńsku. Obozy i zgrupowania były jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w połowie października oraz do Pucharu Polski Młodzików.

Akcje szkoleniowe w kraju zostały dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Jednocześnie MKS „Olimpijczyk” Włocławek informuje, że zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat, odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 16.30 – 17.45 w warsztatach ZS Technicznych przy ul. Ogniowej 2. Zapisy telefoniczne 609-491-757 lub bezpośrednio przed zajęciami. Treningi prowadzą : trenerka Aneta Szczepańska – wicemistrzyni olimpijska z Atlanty (1996), wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka mistrzostw świata i wielokrotna mistrzyni Polski oraz Dariusz Chełminiak – wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Treningi grupy zaawansowanej prowadzi trener Roman Stawisiński  i Aneta Szczepańska.

szczepajudo