NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy „Olimpijczyka” podbili Budapeszt

W miniony weekend w Budapeszcie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo – 26. GLOBUS – BUDAPEST CUP – International Judo Competition, w którym udział wzięli judocy z Miejskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Włocławek. O Puchar Budapesztu rywalizowało 1026 zawodników i zawodniczek z ponad 100 klubów z 13 krajów. Dwudniowy turniej rozegrano na 6 polach walki w 4 kategoriach wiekowych (junior młodszy ur. 1996-1998, młodzik ur. 1999-2000, dzieci ur. 2001-2002, dzieci ur. 2003-2005). Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego, którzy zdobyli 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzika stanęli aktualni Mistrzowie Polski Młodzików : Karolina Wróbel (40kg), Wiktoria Tomczak (40kg), Angelika Szymańska (52kg) i Kacper Wróbel (45kg) potwierdzając tym samym, iż są najlepsi nie tylko w kraju, ale i za granicą. Na trzecim stopniu podium (tym razem w wadze wyższej do 66kg) stanął Patryk Kostuniak – brązowy medalista M.P. Młodzików z wagi do 60kg. Nasi mistrzowie mogli sprawdzić swoich sił w starszej grupie wiekowej w turnieju takiej rangi. Po bardzo zaciętych pojedynkach czworo złotych medalistów zdobyło kolejne medale. Tym razem były to 3 srebrne zdobyte przez ww. dziewczęta i 1 brązowy zdobyty przez Kacpra Wróbla.

Zwycięstwa trójki dziewcząt w starszej kategorii wiekowej były bardzo blisko. Swoje walki finałowe zdecydowanie prowadziły, niestety, chwila dekoncentracji w trzech przypadkach kosztowała je utratę złotych medali – skomentował Roman Stawisiński.

Turniej stał na wysokim poziomie. Wzięli w nim udział medaliści Mistrzostw Europy i Pucharów Europy. Dużym zaskoczeniem dla organizatorów była choćby porażka brązowej medalistki Mistrzostw Europy U 20 i Mistrzostw Europy U 17, zwyciężczyni Pucharów Europy – Reki Pupp (HUN), którą z marzeniami o złotym medalu odprawiła nasza zawodniczka Wiktoria Tomczak pokonując ją przed czasem na rzut w pierwszej walce – dodaje Aneta Szczepańska.

Dla pozostałych zawodników „Olimpijczyka” tj. Dawid Wróbel, Dorian Tomczak, Mariusz Czapczak, Wiktor Lewandowski i Jakub Serewis, tym razem turniej okazał się zbyt mocny i nie zdołali się  przebić do strefy medalowej.
W klasyfikacji medalowej MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 3 miejsce. Kolejny polski klub z 1 złotym i 3 brązowymi medalami zajął 26 miejsce.
Ponadto organizatorzy na koniec turnieju wyłonili „Najlepszego Technika Pucharu Budapesztu” , którym został Kacper Wróbel, odbierając w nagrodę tableta.
Wyjazd do Budapesztu zrealizowano ze środków własnych klubu.

Tydzień wcześniej grupa młodzików i juniorów młodszych wystartowała w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów młodszych w Suchym Lesie.
Tym razem po złoto sięgnęli : Karolina Wróbel (40kg) i Kacper Wróbel (46kg). Brązowy medal w wadze do 52kg zdobyła Angelika Szymańska, a Dawid wróbel zajął 5 miejsce w wadze do 60kg.
Wyjazd na Puchar Polski był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Źródło: A.Szczepańska