NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy „Olimpijczyka” i „Papieżka” na Judo Camp U 17 w Elblągu.

W dniach 6-8 stycznia br. w Elblągu odbyło się zgrupowanie młodych judoków do lat 17. W imprezie Judo Camp U 17 – „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza” wzięło udział ok. 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego oraz 2 ekipy z Litwy i Rosji. MKS „Olimpijczyk” Włocławek reprezentowali : Angelika Szymańska, Wiktoria Tomczak, Kacper Wróbel, Dawid Wróbel i Radosław Wiśniewski. Z UKS „Papieżka” do wyjazdu został wytypowany Adrian Górczyński.
Przez 3 dni judocy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności, bowiem treningi techniczne prowadziły gwiazdy polskiego judo : Aneta Szczepańska, wicemistrzyni olimpijska z Atlanty, od stycznia trener współpracujący z kadrą narodową juniorek i Robert Krawczyk, mistrz Europy i czynny reprezentant kraju. Całą akcję koordynowali trenerzy kadry U 17 : Joanna Majdan i Janusz Piechna oraz przedstawiciel Polskiego Związku Judo, Maria Litwinowicz. Po nauce techniki wszyscy mieli okazję sprawdzić się podczas walk treningowych na matach o powierzchni 700m². Po zakończonej akcji szkoleniowej każdy uczestnik Campu otrzymał certyfikat uczestnictwa.
– Cieszę się, że moja podopieczna a dziś trenerka Aneta Szczepańska może przekazywać swoje umiejętności, które nabywała przez 20 lat treningów. Fajnie, że w Campie mógł być Robert Krawczyk, który ma napięty kalendarz w tym roku, bowiem uczestniczy w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Tak jak kiedyś oni, dziś od nich uczą się młodsi adepci judo. Dla naszych zawodników będzie to ogromny bodziec do dalszej pracy,  gdyż kontakty z najlepszymi zawsze procentują w procesie szkolenia – powiedział trener „Olimpijczyka” Roman Stawisiński.