NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek nr 1 w Polsce

Z  11 medalami powrócili judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek z  X Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo z Suchego Lasu k. Poznania. Turniej rozegrano w trzech grupach wiekowych, w których uczestniczyło łącznie 807 zawodników ze 107 klubów z całej Polski oraz judocy z Kaliningradu.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików U15. Był to sprawdzian wszystkich judoków z całej Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. W tym dniu bardzo dobrze zaprezentowała się sześcioosobowa ekipa Olimpijczyka Włocławek zdobywając 6 medali, w tym 4 złote i 2 srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanęli : Angelika Szymańska (waga do 52kg), Kacper Wróbel (w. 46kg), Patryk Kostuniak (w. 60kg) oraz Adrian Górczyński (w. 81kg). Srebrne medale wywalczyły : Karolina Wróbel (w. 36kg) i Wiktoria Tomczak (w. 48kg). Ponadto w klasyfikacji medalowej MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 1 miejsce.

W drugim dniu zawodów rozegrano Otwarty Puchar Polski Juniorek (-ów) Młodszych U 18. Po sobotnim sukcesie czworo młodzików mogło sprawdzić swoje siły w kategorii starszej. W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Tomczak (w. 48kg), która w finale pokonała reprezentantkę kraju – Klaudię Cieślik (UKS Judo Wolbrom). Na drugim stopniu podium stanęły : Angelika Szymańska (w. 52kg) oraz Karolina Wróbel (w. 40kg). Na trzecim miejscu rywalizację w wadze do 46 kg. zakończył Kacper Wróbel. W łącznej klasyfikacji medalowej juniorów młodszych MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 3 miejsce.

W niedzielnych zawodach rozegrano również Międzynarodowy Turniej Dzieci U 13. Jedyny reprezentant Olimpijczyka – Dorian Tomczak zdobył brązowy medal w wadze do 36kg.

W klasyfikacji klubowej przeprowadzanej przez organizatora za dwa dni zawodów MKS „Olimpijczyk” Włocławek zajął 2 miejsce na 94 sklasyfikowane kluby.

To może dziwnie zabrzmi , ale mimo tak dobrego wyniku (11 medali – 5zł, 4sr,1br) zawsze zostaje niedosyt. Założeniem w OPP Młodzików było zdobycie 6 medali, w tym 5 złotych. Wiadomo, że zawsze komuś noga się pośliźnie i tak było w dwóch przypadkach dziewcząt. Natomiast bardzo dobrze wystąpił Patryk Kostuniak, który w swoim dorobku ma już drugi złoty medal Pucharu Polski. Do mistrzostw kraju zostały 4 tygodnie, więc jest jeszcze czas, aby popracować. – skomentowała Aneta Szczepańska.

– Cała szóstka ma szansę wywalczyć złote medale na mistrzostwach kraju. Gdyby jednak wynik z OPP powtórzył się na Mistrzostwach Polski będziemy się z niego cieszyć – dodaje trener Roman Stawisiński.

Wyjazd na zawody był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek.