Judocy MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski

Historyczny sukces zanotowali judocy MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Judo. Na hali sportowej Gimnazjum w Sobótce k. Wrocławia zgromadziły się najsilniejsze drużyny w tej kategorii wiekowej. W skład drużyny wchodziły kluby w obrębie swojego województwa. Nasze województwo ( Kujawsko – Pomorskie ) reprezentowali judocy : MKS „Olimpijczyk Włocławek, UKS „Papieżka” Włocławek i TKSJ Toruń.

Pomysł wyjazdu na mistrzostwa wyszedł z inicjatywy „olimpijczyków” z Włocławka, którzy wraz z judokami „Papieżki” tworzą silną ekipę. Nie inaczej było w Sobótce, gdzie po trzech zwycięskich meczach na macie ekipa z Kujawsko – Pomorskiego stawała się kandydatem do złotego medalu. W pierwszym meczu  (Kujawsko-Pomorskie : Opolskie) nasi judocy nie dali szans rywalom pokonując ich w walkach (7:3) W drugim meczu naprzeciw naszym stanęła drużyna ze Śląska, w skład której wchodzili min. judocy „Czarnych” Bytom i „Polonii” Rybnik. Rywalizacja była bardzo interesująca i ożywiła zgromadzonych kibiców na hali. W połowie meczu wynik na tablicy był (4:1) dla drużyny Śląska, kiedy to na matę weszli kolejni zawodnicy Kujawsko-Pomorskiego. Po znakomitych walkach w meczu nasi nie oddali już żadnej walki i w konsekwencji wygrali mecz (6:4) Do trzeciego meczu Kujawsko-Pomorskie weszło już po swoje, odbierając zwycięstwo drużynie Dolnośląskiego II (8:2) Po trzech zwycięstwach Kujawsko-Pomorskie stało się kandydatem do złotego medalu mistrzostw. I tu do walki o finał stanęła drużyna z Małopolski składająca się głównie z zawodników „Wisły” Kraków, która teoretycznie miała słabszy zespół. To zmyliło naszych zawodników, którzy z mniejszą koncentracją i myślami o finale weszli na matę. Po wyrównanych pierwszych pojedynkach nastąpiła przewaga „wiślaków”, której nie udało się nadrobić i ostatecznie nasi przegrali (6:4) Mimo ostatniej przegranej Kujawsko-Pomorskie zajęło 3 miejsce i odebrało brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików.

Sukces jeszcze bardziej zasługuje na uwagę, gdyż wyjazdem na mistrzostwa nie był zainteresowany trener kadry województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na szczęście trenerzy „Olimpijczyka” –  Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński – zgłosili drużynę do startu i dziś możemy się cieszyć z pierwszego, historycznego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski.  Był to już 7 medal mistrzostw Polski judoków „Olimpijczyka” i trzeci UKS „Papieżka” Włocławek.

+81kg – Krzysztof Załęczny – TKSJ Toruń

Medalem z drużynowych mistrzostw kraju może pochwalić się również Angelika Szymańska („Olimpijczyk” Włocławek), która wraz z zespołem „Juvenii” Wrocław (wypożyczona na czas zawodów) zdobyła złoty medal w Gliwicach podczas Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych.

Nie gorzej powiodło się młodszym judokom  „Olimpijczyka” i „Papieżka”, którzy podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Judo Sensei Płock zdobyli łącznie 24 medale (21 – Olimpijczyk , 3 – Papieżka). Ponadto w klasyfikacji drużynowej MKS ”Olimpijczyk” z dorobkiem 10 złotych medali zajął 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dla niektórych zawodników był to pierwszy start i sprawdzian w zawodach przed zbliżającym się XIV Mikołajkowym Turniejem Judo Dzieci we Włocławku, który odbędzie się w niedzielę (2 grudnia br) w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul Wiejskiej 29. (11:00 – 16:30)