NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Jesteś z kujawsko-pomorskiego – zgłoś film na festiwal Tofifest

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpoczyna nabór filmów do konkursów 12. edycji festiwalu, która w tym roku odbędzie się w dniach 18–26 października.

Złote Anioły Tofifest 2013. Zdjęcie nadesłane - TOFIFEST - International Film Festival
Złote Anioły – Tofifest 2013. Zdjęcie nadesłane – TOFIFEST – International Film Festival

Filmowców związanych z regionem kujawsko-pomorskim zapraszamy do udziału w konkursie regionalnym Lokalizacje. Kryterium „regionalności” traktujemy bardzo szeroko. Do konkursu kwalifikujemy filmy zrealizowane w 2013 i 2014 roku przez osoby mieszkające w regionie kujawsko-pomorskim lub z niego się wywodzące. Kwalifikujemy też obrazy, w których osobą związaną z regionem jest autor zdjęć lub główni aktorzy. Przykładowo: w roku ubiegłym obok filmów reżyserów z Torunia i Bydgoszczy startowały filmy z Włoch i Niemiec, w których grali wywodzący się z naszego regionu aktorzy. Zwycięzcą pierwszej edycji Lokalizacji był grudziądzanin Jacek Piotrowski za „Na własne ryzyko”.

Tu możesz zgłosić film: http://www.tofifest.pl/submit/pl

Odbywający się w Toruniu Tofifest nazywany „niepokornym festiwalem” jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. W ciągu 11 lat istnienia imprezy wśród jej gości i laureatów znaleźli się m.in. Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Ulrich Seidl, Emanuelle Seigner, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda czy Julia Jentsch. Co roku festiwal prezentuje ponad 150 filmów, w kilkunastu sekcjach, a projekcjom towarzyszą liczne dodatkowe wydarzenia artystyczne, wystawy, spektakle teatralne i koncerty.

Polub Tofifest na Facebook: http://www.facebook.com/tofifest

Poza konkursem Lokalizacje, filmy można zgłaszać także do dwóch konkursów międzynarodowych: ON AIR — dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów oraz SHORTCUT — dla filmów krótkometrażowych. Kolejny festiwalowy konkurs to FROM POLAND, przeznaczony dla polskich filmów pełnometrażowych. Nagrodami w wyżej wymienionych konkursach będą tradycyjnie już Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Deadline wszystkich zgłoszeń upływa 14 sierpnia 2014 r. O dopuszczeniu filmu do selekcji konkursowej decyduje data wpłynięcia formularza on-line oraz przesłanie, w tym samym terminie, wydrukowanej i podpisanej karty zgłoszenia, wraz z kopią przeznaczoną filmu do preselekcji, pod adres Biura Festiwalowego (liczy się data stempla pocztowego).

Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: http://www.tofifest.pl/submit/pl.
Dodatkowe pytania prosimy kierować pod adres e-mail competition@tofifest.pl.

Czekamy na Wasze filmy!
TOFIFEST – International Film Festival